Testiviikko

kuunteleva_kirkko

Tällä viikolla testaamme tämän alapalstan teknistä toimivuutta ja ensi viikolla aloitamme ensimmäisen viikon teeman käsittelyn.

Mitä pelisääntöjä tälle alapalstalle mielestäsi olisi hyvä sopia?

mono kuoppala
vs. yhteisökoordinaattori

8

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Esitin kysymyksen jo tuolla toisella puolella, mutta kopioin sen tähän:

      Nyt tuo viikon teema -alapalsta ilmestyi näkyviin. Siinä näkyy "Aloita uusi keskustelu" -toiminto. Voiko siis kuka tahansa aloittaa keskusteluja? Miten kontrolloitte siinä tapauksessa sitä, mikä on viikon teema? Viikon teemoja voi syntyä lukuisia, jos kaikilla on aloitusoikeus.

    • kaarne

      Uuden keskustelun avaus mahdollisuus halutaan säilyttää avoimena. Eli jokainen voi halutessaan lisätä uuden avauksen viikon teemaan liittyen. Mielestäni on hyvä, että erilaisilla näkökulmilla on samanlainen mahdollisuus päästä esille.

      Muut avaukset siirretään peruspalstalle ja asiattomat poistetaan.

      mono kuoppala
      vs. yhteisökoordinaattori

      • müsli-mies

        Tulemmeko siis näkemään sekalaisen sopan myös menneiden viikkojen teemoja, ja niihin liittyviä "uusien näkökulmien" avauksia, kunhan tässä on aikaa vierähtänäyt, ja joku niitä nostelee kiusallaan takaisin ylös?

        Mielestäni uusien avauksien tekomahdollisuus on turha. Jos esim. aiheesta "kesä" on muita näkökulmia kuin aloituksessa mainitut, niin eiköhän jokainen voi ne siihen samaan ketjuun kirjoittaa. Voi olla että aika todistaa näkemykseni vääräksi, mutta ensialkuun tuntuu tältä.


      • oisko ideaa
        müsli-mies kirjoitti:

        Tulemmeko siis näkemään sekalaisen sopan myös menneiden viikkojen teemoja, ja niihin liittyviä "uusien näkökulmien" avauksia, kunhan tässä on aikaa vierähtänäyt, ja joku niitä nostelee kiusallaan takaisin ylös?

        Mielestäni uusien avauksien tekomahdollisuus on turha. Jos esim. aiheesta "kesä" on muita näkökulmia kuin aloituksessa mainitut, niin eiköhän jokainen voi ne siihen samaan ketjuun kirjoittaa. Voi olla että aika todistaa näkemykseni vääräksi, mutta ensialkuun tuntuu tältä.

        Entä, jos edellisen viikon aiheet ja ketjut siirrettäisiin aina peruspalstalle, kun uusi viikko alkaa?


    • ei toimi

      No onpa huono

    • Ylä- ja alapalstalle

      molemmille toivon säännöiksi, että kansanryhmien ja vähemmistöjen mustamaalaaminen kielletään samalla tavalla kuin yksityishenkilöiden solvaaminenkin.

      Jumalanpilkkaa ei pidä sietää ollenkaan, ja viestit joilla ei ole muuta pointtia kuin ivata kirkkoa ja uskoa sopii myös poistaa reippaasti.

      • pieni sivuhuomautus

        Tuskin se tälle palstalle sopii, tämän palstan päätarkoitushan on pilkata uskoa. En ole vielä päässyt ymmärrykseen, miksi kirkko luulee, että sen pitää tällaista pitää.


    • 254

      Eikö tässä pitänyt olla yksi aihe/viikko, asiantuntijoita piti olla keskustelijoina.
      Muutenhan tästä tulee vain toisinto edellisestä. Menee sekavaksi ja mielenkiinto häviää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      75
      3597
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2694
    3. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      81
      2627
    4. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      58
      2418
    5. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      91
      2337
    6. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      249
      2146
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      43
      1922
    8. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      44
      1759
    9. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      15
      1491
    10. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      149
      1408
    Aihe