Vain sisäpiirillekkö vai mille.
Mikä tän varjopalsyan idea on ?
2
318
Vastaukset
- tällasii
Luulen, että tästä oli tarkoitus tehdä "edustuspalsta", jolla keskusteltaisiin siististi ja asiallisesti kirkon haluamista aiheista. Kaikki siirtyisivät vähitellen tänne, ja tuo törkypalsta saataisiin kuihtumaan. Tapahtuisi sellainen pehmeä siirto roskapalstasta kunnon palstaksi. Papeillekin annettiin ymmärtääkseni ohje, että täällä täytyy vastailla aktiivisesti ja toisella palstalla vähän vain. Ihmiset tulisivat sitten tänne heidän perässään. Alussa he olivatkin siellä omituisen hiljaa.
Tuo ei vain toiminut, lähinnä kahdesta syystä. Täällä on vain yksi aihe kerrallaan keskusteltavana, ja harvaa juuri se aihe isommin kiinnostaa. Toisella palstalla aiheita riittää, ja useimmiten jokin tai jotkin niistä kiinnostaa. Siellä on myös vapaus. Voi avata ketjun siitä aiheesta kuin haluaa, ja voi keskustella paljon epämuodollisemmin kuin täällä. Täällä on se olo, että pitäisi olla jotenkin salonkikelpoisesti, ja kaikkea seurataan tarkkaan. Ei voi esimerkiksi ryhtyä vain rauhassa keskustelemaan jonkun toisen kanssa, vaan on koko ajan vähän kuin näytillä. Ainakin siltä tuntuu.
Toinen syy toimimattomuuteen on se, ettei täällä ole keskustelijoille tarjolla mitään sellaista, mitä ei ole tuolla toisella palstallakin. Ei ole niitä luvattuja asiantuntijoita, eikä ole muualta tullutta väkeä tuomassa omia näkökulmiaan ja tietojaan, paitsi ehkä joku joskus satunnaisesti.
Jos jollakulla käy hyvä mäihä, viikon teemaksi voi ilmaantua sellainen, mistä juuri itse haluaa kovasti keskustella esim. pappien kanssa. Täällä siihen on paremmat mahdollisuudet kuin tuolla toisaalla. Se on sitten vähän kuin lottovoitto.
Noin yleensä, tällä palstalla ei ole tarpeeksi vetovoimaa.- unohtuuuuuuuuu
Joo. :D Ne asiantuntijat.
MIssäääääää ...ho hoiiiiiiiiiiii
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 925288
- 564121
- 252229
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s282068Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161805- 151464
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹281270Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗201066- 211000
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest43991