Sinkkuristeily 19.12

Leevi:74

Aika surkuhupaisa reissu!
Talo täynnä kotiutuneita varusmiehiä...ja sinkkumiehiä.
Naisia ei juurikaan ollut,
Risteily olis pitäny nimetä sinkkumiesten ja varusmiesten yhteisristeilyksi!
Ei naisten taida tarvita vaivautua laivalle kun muutenkin käy flaksi.

3

1106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olenmies27v

      Jatkan edellisen kommentteja. Todella surkea risteily. Kännisiä armeijasta päässeitä teinejä, jotka käyttäytyvät kuin lapset. Käsittämätön uhoamisen tarve, jatkuvaa sotkemista ja meluamista. Laivan huipentuma oli toisen päivän bingo ja se sekoilu. Onhan se bingo toki vaikea peli... Ei se elämä kyllä niin mustavalkoista ole, oli siellä osa kotiutuneista hyvällä tuulella ja kohtuudella mukana eli käyttäytyivät kuin miehet. Hatunnosto heille! Lisäksi täytyy kiittää laivan henkilökuntaa, jaksoivat hymyillä riehumisesta huolimatta.

      Olin yllättynyt että laivalle pääsee 18v, kaikki sinkkuristeilyt taitavat olla torstaisin? Ei minulla mitään ole 18-vuotiaita vastan, mutta osa heistä on vielä kovin alkoholihakuisia ja käytös sen mukaista. Odotin speed dating yms. ohjelmaa, mutta eihän siihen osallistunut kuin jokunen kymmenen ihmistä 4 kameraryhmää. Ei kiitos. Muutenkin sinkuille tarkoitettu ohjelma oli vähäistä, ei oikeastaan eronnut normiristeilystä mitenkään. Naisia oli todellakin laivalla vain kourallinen.

      Kertokaa muilla sinkkuristeilyllä olleet, onko siellä ikinä ollut hyvä meininki. Onko ollut mukana tositarkoituksella miestä etsiviä naisia? Kannattaako joskus toistekin mennä sinkkuristeilylle? Tämän 19.12 perusteella voi suoraan sanoa, että älkää menkö.

    • Väinö.

      Ikinä en ole lähtenyt sinkkuristeilylle Turusta. Näin se varmaan on, että osalla menee se juhliminen vähän överiksi. On siellä hyvin käyttäytyviä myöskin. Olen käynyt sinkkuristeilyllä 5kertaa Hesasta viime keväänä. Meno riippuu vähän kerrasta. Joskus on vaisua ja toisella kerralla voi olla parempi meno. Vaikea sieltä on juu sitä "oikeaa" löytää. Hakemalla tuskin löytää. Itse olen sillä mentaliteetilla kunhan menee muitten joukkoon.

    • hana4

      kai sitä ny piti juhlia kun vapaaks päästiin perkele! :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      195
      11768
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8194
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      58
      6196
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      171
      5116
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      42
      4891
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      47
      4470
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      116
      4373
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      118
      3845
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      81
      3343
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1821
    Aihe