Eli näin, hiukka ärsyttää kun tuo palsta jota valvon ja jopa onnistuneesti, niin siellä yön aikana mode käy poistelemassa kommentointeja jotka ovat ihan sääntöjen mukaiset, mutta joku vaan pahoittaa mielensä niistä koska ei tykkää kirjoittajasta ja näin ilmoittaa viestin asiattomaksi.
Toki tiedän nuo häiriköt jotka siellä hilluu, mutta tällä moderoinilla, kun häirikkö ilmoittaa viestin asiattomaksi ja se poistetaan, nuo häiriköt saavat vain lisää virtaa riehumiseen.
ihan oikeasti, jos palstalla on Luotsi, onko aivan välttämätöntä mennä moderoimaan ellei luotsi pyydä jeesiä?
Eikö idea nyt ole kuitenkin se, että me siellä palstoilla autamme ylläpitoa olemalla siellä. vai olemmeko me turhia?
Luotsi palstalla, silti mode siivoaa
1
90
Vastaukset
Hei,
Vaikka tästä on aikaa niin tulin tänne kuitenkin vastaamaan. :)
Mikäli joitakin viestejä on poistettu tarpeettomasti niin ne voidaan kyllä palauttaa. Jos palstalta katoaa joitakin sääntöjen mukaisia viestejä niin pistä meille siitä mailia. Voidaan tutkia ja hutkia tarpeen mukaan. :)
Moderointi tosiaan lukee viestejä joista on tehty ilmoitus ja joskus ilmoituksia tehdään ihan vaan turhistakin jutuista. Kaiken sen keskellä saattaa itse keskustelu jäädä piiloon ja asiayhteys muuttua, jolloin itse viestin luonne muuttuu. Silloin on hankala nähdä kokonaiskuvaa, kun tulee ulkopuolisena tarkkailemaan tilannetta.
Kuitenkaan emme voi vapauttaa luotsin valvomia palstoja moderoinnista sillä ylläpidon tehtävä on valvoa palvelua. Jos jättäisimme osan palvelusta valvomatta ja poistaisimme joiltakin palstoilta esimerkiksi ilmoitusmahdollisuuden, se olisi melko huono juttu.
Terveisin,
S24 Martta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 764391
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺744215Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433619Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163213Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle382850En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142592Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102414IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm341598Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1571322Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli851144