Vaimollani oli ilmoitus e kontakti sivulla Neiliika0 nimimerkillä. Huomasin tämän vahingossa sivuhistoriasta. Nyt vaimo väittää vain käyvänsä niinsanotusti sosiaalipornon vuoksi sivuilla yms. Ei tuo kyllä mun jakeluun mene et ois maksanut jotain 60€/3kk et saa katella miesten ilmoituksia. Sanoo ettei ole viesteihinkään siellä vastaillut tai viestitellyt. Mitäs tuumaatte? Vai onko tuo joku kumma fetissi..
Pettikö?
2
705
Vastaukset
- Riuku
Melko suurella varmuudella valehtelee. Voit tietysti pyytää tunnukset itsellesi, ja katsoa minkälaista viestiä on liikkunut ja tulevaisuudessa seurata viestinvaihtoa, jos vaikka vanhat viestit on hävitetty.
- NimppaNomppa
Niin tai näin hän väittää/ asian laita oikeasti; melko varma voit olla siitä, että jotain on nainen ollut hakemassa muutakin kiun "sosiaalista pornoa". Deittipalstat on nimenomaan tehty parinhaku tarkoitukseen, aika kaukaa haettua olis esim väittää: "että kirjekaveria" sielät ollaan hakemassa.
Mikä lie sitten se tyhjä aukko naisellasi, että moiseen ryhtyi. Ja jos turha on pyytää tunnuksia, siitä vasta leiman otsaan saat, ehkä jopa huutia kunnolla olemalla "kyttäri ja mustis". Ja toisaalta, nainen on myös voinut olettaa, että saattaisit ne pyytää, jolloin myös jo poistanut kaiken.
Naisena vaan totean, että usein tossa sun asemassa on nainen: kertomassa ja kysymässä vastaavaa miehensä käytöksestä. Syyllinen nainen mitä todennköisimmin käyttäytyy vastaavasssa tilanteessa ihan vastaavasti kuin mies.
Suosittelisin ihan ottamaan itseäsi ja parisuhdettasi niskasta niinsanotusti kiinni ja ja miettiä tapahtuuko kulisseissa muutakin, onko teidän suhde jotenkin muuttunut, jäätkö jotain paitsi, onko nainen" samanlainen kuin ennenkin". Miehet ei vissiin paljon tällaisia pohdi?-mutta usko pois, naiset on loppupeleissä ihan yhtä huonoja valehtelijoita kuin miehetkin.
Jos tämä nyt sitten jostain ihmeestä onkin vain kumma fetissi ( onhannoita erikoisempiakin ) kysypä voisitko osallistua siihen, tehkää siitä teidän yhteinen siis;) Ehkäpä jännitystä kaipaa...? Tiedä häntä...Mutta siis, kysymys suurin kuuluu, kummin vain se onkin, häiritseekö se sinua? Jos häiritsee, tee jotain! Jos olet itse sen sorttinen että tämmöinen peli ei vetele ( koska meitähän on moneen junaan, joillekin sopii toiset jutut, toisille toiset ) ja pidät sitä pettämisenä ( kuten monet sen helposti mieltää, tajuat varmaan sanomattakin miks, höh) Tee siis jotain, ja jos homma jatkuu, pistä vaihtoon koko tyyppi! Jos taas tää on ihan ok, tee itse samoin :) Eipä tarvi miettiä mitä se siellä puuhailee, puuhailette sitten molemmat, eli teillä on sitä vapautta ja yksityisyyttä ja plaa plaa plaa mitä nykykäsityksen mukaan kunnon suhteeseen kuuluu, niin ja ei saa kytätä, eikö se niin mennyt :)
Jatkoja!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3633812Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1091423- 941267
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko651064Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔58877Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass14877- 38860
Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise11847Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään60839- 65831