Ihmettelen kovasti, kun pitkästä aikaa tulin katsomaan yksinäisyys-palstaa, ja täällä on kovin hiljaista. Tänäänkin alkuillasta tullut tuorein viesti ennen omaani. Mikä on muuttunut?
Miksi palsta nykyään hiljainen?
13
252
Vastaukset
- Yksinäinenki
Moi vaan sulle :)
- 20+2
yksi henkilö on älyttömillä jutuillaan pilannut palstan.
- damien95
Palstan hiljaisuus johtuu siitä, että täältä poistetaan nykyään paljon viestejä. Myös asiallisia. Mua ei ainakaan kiinnosta kirjoittaa tällaiselle palstalle jolla tietyt yksinäisyyteen liittyvät aiheet koitetaan lakaista maton alle.
- tietäjä
Koska yksinäisyys on tänä syksynä vähentynyt merkittävästi.
- toinen tietäjä
Koska Miestissimees joutui pakkohoitoon.Pitävät kuulemma ainakin puoli vuotta.
- dfsdfdsfdsfds
Varmaan sen takia kun tuo miestissittelijä tuhosi palstan.
- big booby man
Minun yksinäisyyteni johtuu miestisseistä.
Ehkä ovat lähteneet pois tietokoneen äärestä ulos oikeaan maailmaan.
Miestissihyypiö se lienee pääsyyllinen. Ei jaksa enää tsekkailla nostettuja tai edes uusi avauksia, kun ne suurella todennäköisyydellä ovat miestissihyypiön aloittamia tai nostamia. Sikäli harmillista, että aihealueen palstalla olisi varmasti oikea sosiaalinen tilaus. Suomi24:n moderointi on vain tyystin olematonta.
- siihen jääneetkin
Näin se on. Yksi trollaaja on johtanut siihen ettei muitakaan kiinnosta vastailla. Yllättävää kyllä, mutta nuo muutamat trolliviestit ovat saaneet myös asiallisia vastauksia. Mutta siihen ne ovat sitten jääneetkin...
Kyllä ainakin tällä palstalla tulee aktiivisesti moderoitua. Ehkä vuodenaikakin vaikuttaa. Ainakin kokemusteni mukaan ihmiset on kesäisin sosiaalisesti aktiivisempia.
Täällä "yksinäisyys"-puolella kyllä vähän pysähtynyt tosiaan...
- bbgg
Eivät ne ole trolleja. Ne ovat mielipiteitäni. Olen nainen. En mies. Tissini ovat siis naistissit.
Minä en ole palstaa pilannut. Saan kommentoida siinä missä muutkin. Voitte hyvin jatkaa keskustelua. Minulla on oikeus mielipiteisiini.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1734362Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan1082676Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va272376Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos581867Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3801816Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi641504Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu221489Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy861443Pitäisikö ilotulitteiden myynti kieltää?
Esim jyväskylässä ainakin on ammuttu ilotulitteita päin ihmisiä ja autoja. Samoin Helsingissä? Pitäisikö ilotulitteiden1071403Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä1631281