Kreikan ongelma nimenomaan NATO sekä EU & euro?
Esimerkiksi Kreikka käyttää puolustukseen tänä vuonna yhteensä 4,27 miljardia euroa.
Ja miksi ihmeessä!?
Vertailun vuoksi Suomen puolustusmenot ovat samaan aikaan noin 2,69 miljardia euroa eli yli kolmanneksen vähemmän: ja me asumme sentään NATO maiden puristuksessa!
Kun pitäisi pelastaa se maan talous eikä tuhlata "tussareihin."
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015070119961463_ul.shtml
KREIKAN ONGELMA = NATO & EU
9
<50
Vastaukset
- AchtungEU3
Keskustaoikeistolaista Union pour un Mouvement Populairea edustava Kansainvälisen valuuttarahaston johtaja Christine Lagarde on sanonut, ettei rahasto anna Kreikalle armonaikaa lainojen takaisinmaksuun.
http://www.kauppalehti.fi/uutiset/kreikka-on-tyhjan-paalla/SVBJuNZe?utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=boksi&utm_campaign=AlmaInternal&_ga=1.105174272.2074399691.1435740024- Rothfellers
Christine Lagarde on salaseura Bilderbergiläinen:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Bilderberg_participants#France
- rosvottuu
Usa ja Nato ne meidänkin antamat lainarahat on Kreikassa pistänyt pussiinsa ja nauraa meille hölmölle kansalle.
- EiVenäjäLainaa
Ei Venäjä ole lainannut Kreikalle mitään. Ei Venäjä voikaan lainata kun sen rahat loppuvat jatkuvaan sotimiseen.
- opera-bluffa
Tarkoitushan olikin että Kreikka velkaannutetaan mm. asekaupoilla ja sitten pääomamapiirit jotka todellisuudessa ohjaavat myös eu:ta määräävät jäsenmaat keräämään rahat maksettavaksi samoille pankeille joilta maksajamaat ne lainasivat ja itse puolestaan velkaantuvat.
Näin otoimii korkorahastusautomaatti jossa virtuaaliraha kiertää rikastuttaen joka kierroksella peliän johtajia.
Sirkushuviksi tarvitaan ilveilijöitä, Kataisia ja Urpilaisia pelleilemään kansalle ja kiinnittämään huomio muualle pääasiasta.
Islannin sallittiin pistää peli poikki eikä siellä kai maa revennyt enempää kuin ennenkään.
Löytyisikö täältä johtajia joilla olisi rohkeutta ja selkärankaa vastaavaan vai ovatko kaikki voimattomia kiusaajan edessä joka lupaa onnea niille jotka suostuvat häntä kumartamaan? - USApelkääSeurauksia
Kreikkalaisten maksamatta jättäminen Kansainväliselle valuuttarahastolle IMF:lle tänä iltana käynnistää pitkäaikaisen ja vakiintuneen prosessin IMF:ssä maksamattomien velkojen käsittelyssä, ministeriö toteaa lausunnossaan.
Epäilen vahvasti että Kreikka koittaa pusertaa meistä vielä viimeiset sentit, jonka jälkeen se siirtyy VENÄJÄN kumppaniksi.
Tämän jälkeen on paha mennä vaatimaan Kreikalta velkoja takaisin kun RussiaIsoveli suojelee.- 300000000000
Kahden velkaohjelman aikana vuodesta 2010 lähtien Kreikka on lainannut EU:lta ja euromailta noin 195 miljardia.
Velkaa Kreikalla on yhteensä jo 300 MILJARDIA.
Siis 300.000.000.000 euroa.
Kreikkalainen sanoo suoraan etteivät kreikkalaiset aio maksaa veroja!
Ja että jos Kreikan velat annetaan anteeksi, Kreikka on samassa jamassa viimeistään 10 vuoden päästä uudestaan.
http://areena.yle.fi/1-2448947
Miksi siis lappaamme lisää rahaa sinne jatkuvasti?
- 456456456456
Pitää muistaa että seuraava EU-liittovaltioon kyykytettävää maa on tod. näk...
- 345345345346346345
Niin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762195Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe381779Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi121535Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371283Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu621270Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas171091Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621027- 60990
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja104700