Tulevaisuus ahdistaa

CountdownToExtinction

6

51

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dgdhgdhf

      Älä katso uutisia. Anna kaiken tapahtua ja elä elämääsi.
      Voit toki vaikuttaa asioihin omalla panoksellasi.

      • CountdownToExtinction

        No, valtamedian uutisia katsomalla ei tämän asian suhteen näytä mikään huolestuttavalta, koska kyseinen taho syytää kansan silmiin propagandaa, joka sanoo, että maahanmuutto on niin ihkua. Tämän tajuaminen aiheuttaa vieläkin enemmän ahdistusta.


    • Määkäänole

      "SDP:n kansanedustaja Nasima Razmyar arvostelee, että pikakäännytykset olisivat perusoikeuksien vastaisia ja tulisivat kalliiksi. Razmyar ihmettelee mitä kautta Suomeen pitäisi tulla, jos ei maata pitkin.

      – Toivottavasti kukaan ei edellytä, että Suomeen pitäisi saapua Itämeren yli kumiveneellä, Razmyar kirjoittaa tiedotteessaan."
      Ööö mää ny kovasti vallan ihmettelen, jotta miksi ylipäänsä pitää tulla, lukeeko jossakin velvoite, jotaa suomessa on jokaisen pakko käydä ja asustaa edes kerran eläessään.. Vähän kuin Meksan reisun kans vai mitenkähän... En tiedä sen Korraanin tai edes raamatun tai Tooran alkuperäiskirjoittajien käyneen henkilökohtaisesti täällä. Väinö Linna asui ja eli, Samoin Päätalo ja Aleksis Kivi kyllä mutta mutta..

    • Mätäpää

      Ei voi minkään, suunniteltu juttu. Kansat ja eri rodut halutaan sekoittaa ja hävittää rajat. Pian elämme kuin sodassa, ilman että on varsinaista sotaa. Kaikki tuntemamme hyvä katoaa kuin pieru saharaan. Ja tätä ei saa sanoa ääneen koska välittömästi olet rasisti ja natsi. Erittäin ahdistavaa.

      • CountdownToExtinction

        Jep, tämän kansojen sekoittamisen nimi on monikulturalismi, jota Immonenkin kohutekstissään tarkoitti, mutta joka käännettiin, joko tietämättä, tai tarkoituksella monikulttuurisuudeksi. Tämän monikulturalismi-aatteen perimmäisenä tarkoituksena on saada yksi kansa ja yksi hallinto. Itsenäistä valtiota, jolla on oma historia ja oma kulttuuri, ei ole helppo kyykyttää. Kun kansan yhteinen historia ja kulttuuri poistetaan sekoittamalla kaikki kansat keskenään, on tuokin ongelma ratkaistu.

        Suvakkien tarkoittama monikulttuurisuus taasen on väärä ilmaus. Ennen Eurooppa oli monikulttuurinen, kun jokaisessa maassa oli oma kulttuurinsa. Kun menit Ranskaan, näit ranskalaisen kulttuurin. Kun menit Espanjaan, näit taas erilaisen kulttuurin jne. Se, mikä nyt on meneillään ja mikä suvakkien mielestä on kovin monikulttuurista, lopulta tuhoaa jokaisen maan omat kulttuurit niin, että kun menet mihin maahan tahansa, näet sitä samaa sekavaa ihmismassaa joka paikassa. Tämä ei ole monikulttuurisuutta, vaan monokulttuurisuutta.


    • Voit auttaa menemällä joihinki näihin mielenosoituksiin jotka on tällä sivulla: http://cms.hommaforum.org/

      “…Multiculturalism is the destiny and challenge for Europe whether the Europeans want it or not…” -- Göran Rosenberg

      "Europe has not yet learned how to be multicultural. And I think we are going to be part of the throes of that transformation, which must take place. Europe is not going to be the monolithic societies that they once were in the last century. Jews are going to be at the center of that. It’s a huge transformation for Europe to make. They are now going into a multicultural mode, and Jews will be resented because of our leading role. But without that leading role, and without that transformation, Europe will not survive."
      — Barbara Lerner Spectre, IBA-News, 2010.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      69
      2653
    2. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      62
      2592
    3. Muutama syy

      Sille miksi IRL kohtaaminen on hänelle vaikeaa
      Ikävä
      68
      1772
    4. Onko kaivatullasi

      Hyvä vai huono huumorintaju?
      Ikävä
      24
      1597
    5. Estitkö sä minut

      Oikeasti. Haluatko, että jätän sun ajattelemisen? :3
      Ikävä
      20
      1520
    6. Tykkään susta

      Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä
      Ikävä
      9
      1460
    7. Onko kaikki hyvin, iso huoli sinusta

      Miten jakselet? Onko sattunut jotain ikävää. Naiselta
      Ikävä
      15
      1372
    8. Millainen meno

      Viikonloppuna? Mulla hirvee vitutus päällänsä. Onko muilla sama tunne??
      Ikävä
      38
      1223
    9. Onko meillä

      Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko
      Ikävä
      8
      1187
    10. Tiedätkö tykkääkö

      Kaivatustasi siinä mielessä joku muukin kuin sinä itse
      Ikävä
      25
      1096
    Aihe