uudesta pankkikortista jolla ei kerärä käyttö- eikä muita kuluja?
Minulle tuli jo toinen tarjous.. Maksuton Bank Norwegian luottokortti..
olisi vuodessa muutama kymppi, rahaa se kaikki. Olen huono kontroloimaan käyttökustannuksia ja siksi tämä jos joku on tarkka ja tietää kannattaako vaihtaa norjalaiseen..?
Onko teille tullut tarjousta
4
<50
Vastaukset 4
- Se-entinen-Kukkahame
kun ei se ensimmäinen ilmestynyt sivulle niin napsautin toisenkerran, nyt näkyy
Tekniikka on ihmeellistä?Vaihdoin juuri "eläkepankkini" toiseen, jonka pankkikortti ja tilinhoito ei maksa mitään, ainakaan toistaiseksi. Entinen pankki oli alkanut veloittaa tiliäni 3,-€/kk ja kortti heillä oli jo maksullinen aikaisemmin, jota en ollut ottanut.
Olihan se sähellystä kirjanpitäjälle, kun siirsin e-laskut pois, joista en ole laskuja pyytänytkään itselleni. Eläkesiirrosta täytyi tehdä kirjallinen ilmoitus ja pankki vaati konttorilla henk.koht. käyntiä tilin lopetuksesta, mutta suostuivat sitten lopettamaan, kun sanoin, että lähimpään konttoriinne on noin 100 km matka.
Ainoa mokani tuli vuokran maksussa, kun poistin ja lisäsin ja taas muutin, niin joulukuun vuokra meni tuplana. Vaikeutensa myös tuotti, kuka hoitaa vuokria, kun nekin menee automaattisesti tililtäni, mutta sain senkin nyt hoidettua.
Kaikesta ne nyt veloittaa pian, mutta nyt en enää vaihda pankkia.
- Se-entinen-Kukkahame
Minnakin, läpi elämän lapsuudessa tutuksi tullut pankki toiminut mielestäni hyvin, seurannut en ole tiliotteita tarkemmin nyt uteliaisuus ja vertailun tehtyä huomasin ettei ole aihetta muuttaa.
Niin kun kun näin pienillä 'sivumenoilla' selviän käytän edelleen sujomalaista. - luottokelpoinen.lassi
Vaihtaisi S-pankin asiakkaaksi ellei minulla olisi sopimusta liikepankin kanssa lainojem mtakia. Jos voisin niistä päästä, niin sitten.
S-pankissa on parhaat asioimisajat, näin käsitän. Voisin kai avata tilin silti siellä, mutta eläkkeen siirto ei ole mahdollista.
Bank Norwegia lähettää muiden ohella varsin aggressiivisesti sähköpostissa pikavippilainojaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2111614
Palstamiittinkiä taas ajattelen
Niin.. oli tuossa elokuussa Randen kanssa juttua palstamiitistä ensi kesälle. Ajatuksena oli miitti Jyväskylässä, joka183822- 51770
Mitä haluaisit minusta mies
Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm56765Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin
Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s36724Työttömille tulossa pakollinen ilmaistyö sanoo kokoomusministeri
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/078a91b0-4bdf-4a7b-9c3b-f3cf2bdd3dae Kokoomus, persut ja kepu laittavat työttömät388709Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."
Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k50552- 18535
- 30531
Selvitetään tämä meidän välinen juttu
Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte19526