TILIPITAPPITUOKIO! TILIPITAPPITUOKIO!

tippi.tappi

Kaukana jossain on pikkuinen mäki, jossa on puolen hehtaarin teletappilaakso. Siellä asuu teletappiväki.

Missä kaikki muumit ovat?

7

289

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minullaonkokemusta

      Ei missään. Teletapit, nuo telepaatit, psykopaatit, söivät ne.

    • tippi.tappi

      Mitä ihmettä? Viestini hävisi jonnekin.

      • tippi.tappi

        Mitä ihmettä? Taas viestini poistettiin. En voi olla niin sääntöjen vastainen, että viestejäni poistettaisiin jatkuvasti. Tämähän on jo ihan naurettavaa! Mitä sensuuria täälläkin oikein harrastetaan?


      • tippi.tappi kirjoitti:

        Mitä ihmettä? Taas viestini poistettiin. En voi olla niin sääntöjen vastainen, että viestejäni poistettaisiin jatkuvasti. Tämähän on jo ihan naurettavaa! Mitä sensuuria täälläkin oikein harrastetaan?

        Minunkin hieno viestini lähti. Ylläpidon ei pitäisi päästä botteja hoitamaan poistelua. :(


      • tippi.tappi

        Ja sekin vielä! Ja millähän tapaa nämä botit oikein poistelevat viestejä?... Yksikin väärä sana, niin poistoon? Ihan järjetöntä. Taidanpahan pidentää tätä viestiä, jotta viestiäni ei luultaisi roskapostiksi.

        Viestisi kyllä oli hieno, mutta sinne meni. Täytyy pitää hautajaiset. :(


    • Kkoon.salanen.ihalia

      Kun viestit poistuu, niin teletapit huutaa "uudestaan" teet sen tasan niin monta kertaa, että ei poistu.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      129
      1526
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      143
      1358
    3. Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak
      Maailman menoa
      109
      834
    4. Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen

      800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja
      Sinkut
      123
      799
    5. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      65
      732
    6. Luulin sua silloin 10 vuotta nuoremmaksi..

      🤣
      Ikävä
      53
      711
    7. Aloitan kiertotalouden

      Aloitin tänään kiertotalouden, ei mulla nyt oikeastaan muuta MOI
      Lieksa
      37
      571
    8. Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?

      Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      569
    9. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      287
      540
    10. Kuka hukkui

      Kuka hukkui eilen kätkytniementiellä?
      Pyhäjärvi
      6
      525
    Aihe