Ujon tytön tunteet..?

scitecciboi

Olen kohdannut elämäni omituisimman tytön, johon olen kuitenkin aivan kusessa. Pyysin häntä ulos viime syksynä ja hän vastasi ikävä kyllä kieltävästi. Aikaa meni kunnes aloin huomaamaan erikoisia asioita hänen käyttäytymisessään.
Kyseinen tyttö ei siis ikinä hengaa jätkien kanssa, ei ainakaan niin että olisin nähnyt. Myöskään kukaan poika ei koskaan ole kommentoinut hänen ig-kuviinsakkaan tai mitään. Eräs päivä hän oli yhdessä kaveriporukassa koulussa, jossa oli pari tyttöä ja siihen tuli yksi poika. Kaikki muut katsoivat ja kuuntelivat kyseistä poikaa tarkkaan paitsi tämä tyttö. Hän katsoi maahan ja jatkuvasti vilkuili minua, seisoin siis n. 3 metrin päässä. Hän vaikutti hieman "kyrpiintyneeltä" ja ikään kuin mustasukkaiselta kun olin puhelimellani ja hymyilin sekä nauroin joillekkin viesteille.

Tämä ei ollut ensimmäinen kerta, jonkin aikaa sitten meillä oli yhteinen kurssi, jonka alkuun hän ekaksi meni istumaan luokan toiselle puolelle. Sitten hän huomasi minut ja tuli istumaan viereiselleni paikalle. Koko kurssin ajan hän oli jalat kääntyneenä minuun päin ja räpläsi hiuksiaan, mitä hän ei ole koskaan muualla missään tehnyt. Silloin kun jos katsoin puhelintani ja hymyilin jollekkin jutulle siellä, hän vaikutti todella vihaiselta ja juurikin mustasukkaiselta.

Myöskin somessa tuntuu, että hän seuraa minua aika aktiivisesti, sillä hän noin 90% ajasta katsoo IG tarinani ensimmäisen 15 minuutin sisään sen postaamisesta, kerran jopa sunnuntaiaamuna kello 5. Hän myös aina tykkää kuvistani.
Minun piti siis tanssia eräät tanssiaiset kanssani, ja sinä päivän kun pyysin häntä tanssiaisiin (n. vuosi sitten) hän deletoi kaikki muut kuvansa ig:stä paitsi ne jotka vastasivat minun kuvaskaalaani (= mustavalkoinen). Sittemmin sen päivän jälkeen kun pyysin häntä ulos ja hän kieltäytyi, hän poisti loputkin kuvansa sekä profiilikuvansa eikä ole enää postaillut kuvia ollenkaan. Silti hän kumminkin tuntuu käyttävän sovellusta todella aktiivisesti.

Nyt myöskin viimeisen kuukauden ajan kun meillä on ollut ns. koulun yhteisiä hetkiä salissa, hän on AINA tullut istumaan viereeni. Sattumaa, että hän löytää aina paikkansa juuri minun vierestä, vaikka salissa on 1000 muutakin ihmistä?

Hän myös tiettyinä päivinä tuijottaa minua jatkuvasti, ja joinain päivinä tuntuu suorastaan välttelevän katseellaan.

Ja kaiken päälle hänen kaverinsakkin, myöskin uudet, tuijottavat minua jatkuvasti. Käytävällä, tunneilla, ruokalassa, you name it.

Kyseessä on siis erittäin ujo tyttö. Olenko vain vainoharhainen vai onko jotakin mahdollisuutta olemassa, että hän olisi jopa nyt kiinnostunut minusta? Viime syksystä olen kyllä itsekkin muuttunut aika paljon, tyylini on muuttunut kokonaan, olen tiputtanut semmoiset 15kg sekä ollut paljon paljon sosiaalisempi ja saanut kymmeniä uusia kavereita talven/kevään aikana. Tämä näkyy myös instagramissani, jossa syksyllä seuraajia oli 130 ja nyt yli 600.
Kiitos jos jaksoit lukea ja erityiskiitos jos jaksat vielä kertoa mielipiteesikin asiaan ^^

2

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokeile pyytää häntä uudelleen ulos.

    • määääääää

      Hmm... Koita lähestyä tyttöä esim. jonkin tekosyyn varjolla ja koita ensin rauhassa oppia tulkitsemaan häntä. Älä ole siis liian tungetteleva koska kyseessä ilmeisesti hyvin ujo tyyppi. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      21
      1934
    2. Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen

      Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.
      Maailman menoa
      125
      1859
    3. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      462
      1521
    4. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      309
      1346
    5. Kasteen merkityksestä ihmiselle

      Jeesuksen hyvä ystävä Nikodemus meni heti Jeesuksen kasteen jälkeen kysymään häneltä kasteen merkityksestä ihmiselle. J
      Kaste
      420
      1199
    6. Miesmäinen vanha nainen joka kulkee lastenvaunujen kanssa

      Mikähän kaheli tämä yks kaupungilla karvahattu päässä kulukeva vanha eukko on joka työntää lastenvaunuja. Onhan sitte
      Kuhmo
      19
      1108
    7. kukaan ei pakota kasteeseen..

      Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot
      Kaste
      400
      1015
    8. Ethän leiki kanssani J- mies

      Jos oletkin joku pelimies, jolla monia vaihtoehtoja, katkon kylmästi yhteyden. En jaksa sellaisia miehiä.
      Ikävä
      100
      963
    9. Molemmat päät

      aivan tulessa😫 Miksi pitää ihmisen tällaisesta kärsiä??? Jos koko ajan pnettaa, niin miksi sitä seksiä ei voi sitten s
      Ikävä
      121
      943
    10. Liikenne onnettomuus

      Luin juuri Ampparista Konneveden kauheasta onnettomuudesta jossa menehtyi 60-luvulla syntynyt mies. Onko kellään tarkemp
      Konnevesi
      6
      840
    Aihe