Tyyppi vaikuttaa tyhmältä, otti takaisin muijan, joka on avoimesti tunnustanut olevansa rahan perässä ja joka avoimesti petti. Onko mies siis oikeasti näin tyhmä vai jonkinlaisen kiristyksen uhri? Todennäköisesti kiristys liittyy tyttäreen, äiti on voinut uhkailla vaikka mitä jos elintaso menee...
Onko täällä ketään joka tuntisi miehen ja voisi valaista mitä kulissien takana tapahtuu?
Stefu - tyhmä vai uhri?
14
1082
Vastaukset
- Hartley
Tyhmä uhri. Martina taas pakottanut treenaamaan. Nyt antaa jopa Martinan kuvata kun pullahiiri hyppii. Yrittääkö Martina muokata Stefanille Hanneksen vartaloa. Kyllä Hangossa nyt lapsetkin treenaa. Eiköhän yks kerta päivässä riitä mutta ei Martina menee kun heikkopäinen . Ihankuin pahaa oloaan juoksisi pakoon. Jokin on muuttunut kovasti. Jotenkin tunsi että on masentunut ja Martina sai nyt hänet treenaa.
- onomatahto
Pakottanut treenaan????? Miten ketään voi pakottaa?
Hinta/Laatu suhde ratkaisee.
- Aidillisetotteet
Ehkä Stefu ei enää saa muita.. kukaan ei uskalla ajatella edes.. äidillisten otteiden vuoksi.
- onnainenjalapset
Mitä sen pitäisi saada?
- Minttimartti
Kulissi, kulissi.
Martina saa kaiken mitä haluaa. Jopa Stefanin. Martti onkin naapurin tyttö, joka maksaa verot sitten kun jaksaa. Muut maksaa pakosta, Martti halusta.
Martti sai miljoonavoitot miss Helsikin brändistä. Toiset miljoonat tulee Gladiaattorikuvauksista. Rahahuolet on ohi! Voi laittaa taas elämän minttiin ja pittää vähhän lommaa....ilman lapsia.
Oi miten auvoista elämää, ei paina stressi, ei huolenhäivää.- Huumorinkukkanen
Mistä tieto miljoonavoitoista? Ei kyllä ainakaan Gladiaattoreista tuollaisia summia maksella kenellekään, ei ainakaan Suomessa.
Stefan havahtui, mitä oli menettämässä, kun Mara seukkasi Hanneksen kanssa. Huomasi, että Maran hän haluaa...Nyt hyppii pallon perässä kuin aropupu ja kuntoilee aamusta iltamyöhään. On se sellainen puputin :)
- Onneevaanelämään
No ei kukaan koskis tohon vätykseen pitkällä kepilläkään,tyhmyytensä se on todistanu tehdessään muksun ton horon kanssa ,nyt se on sitten nalkissa loppu elämänsä,ei rahakaan kaikkia kiinnosta ,jos kylkiäisnä tulee noin munaton ääliö jota ilmeisesti hivelee sekin kun kaks tyylitöntä tissitelinettä kissatappelee sen suosiosta ,kuka tollasten naikkosten jätettä viitsis katsella nurkissaan
- Pikkukomeeon
Stefan on miehistynyt..komee ilman sitä liuhulettiä.....tappelun arvoinen? Ei ole
- jkldjhtubs
On miehistynyt ja reipastunut olemukseltaan monien kuvien ja videoiden perusteella. Mara näyttää vanhahkolta naiselta skarpanneen avokkinsa rinnalla.
- SuomenTyhminJaHeikoin
Stefan Therman on yksi suomen tyhmimpiä miehiä, halusi panna varattua halpaa vanhaa huuhaa akkaa( Martinaa) sitten vielä pani paksuksi psykohullun idiootti paskaroska salarkas, rattijuoppo, pahoinpitelijä Martinan.
Isä maksanut tämän miehen elämisen pienestä pitäen, ei ole mitään saanut itse aikaan , kaveri ei osaa mitään.
Tuhosi isänsä kiinteistö firman vähän yli vuodessa ja se meni konkkaan, elää perintörahoilla eikä tee mitään järkevää.
Vieläkin katsoo kumppaninaan suomen pahinta psykohullua roska akkaa joka täysin hullu ja harhainen, eikä tossu Stefan pääse ta halua päästä Hullu Martinasta eroon.
Tämä harhainen sekoidiootti akka näyttää olevan jotenkin yksinkertaiselle Stefanille oman tyhmyyden jatke, vielä tyhmempi idiootti jota heikkoluontoinen tossu Stefan voi katsoa alaspäin ja hallita.
Heikko, typerä, naurettava ja suomen tyhmin mies Stefan Therman. - häitäodotelllesssa
taitaa molemmat olla samantyyppisiä ihmisiä, yksinkertaisia ja kiivaita menemisissään, joille ei perinteinen pullantuksuinen kotiarki riitä. No mikäs siinä kun kaksi ihmistä on toisensa löytänyt! Eiköhän näiden lukuisten eroamisten jälkeen olisi jo hyvä mennä naimisiin, kun vetävät toisiaan vaan vuodesta toiseen puoleensa riidoista huolimatta. nyt vaan hääkirkkoa varamaan ja ehkä lasta vielä pyöräyttää, näyttävät olevan luotuja toisilleen.
- muidenkaltaisiksi
Meinaakko, että asettuisivat vihittyinä pullantuoksuiseen kotiarkeen?
- YksiElämäSeEletään
Tuskin nyt sellaista..mutta ne taitaa tosissaan rakastaa toisiaan. Ja se "romanssi" Hanneksen kanssa oli varmaan yhteinen diili. Tuskin edes sänkyyn menivät.
Meidän perhe-elämä ollut samanlaista veuhtomista. Mutta yhdessä ollaan yhä. 24 vuotta yhdessä ja ei intohimoa ja rakkautta puutu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.224458Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma993078Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni1992889Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.522542- 721248
Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk651056Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie24911- 47827
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA44763Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril109758