C More on alkanut raiskaamaan leffoja näyttämällä lopputekstien päällä cmore-sivuston mainosta! EI NÄIN! Lopputekstit on osa leffaa ja minä haluan lukea ne.
Jos C Moren edustajat täällä lukee tämän niin Ruotsiin pääkonttoriin viestiä että näyttävät ne cmore-sivun mainokset vasta leffan jälkeen!
C More raiskaa leffoja
8
262
Vastaukset
First world problems.
- toteaja-
varmaan otettu mallia suuresta maailmasta. siellä asiat tiedetään parhaiten.
- SeeMoore
Omituista toimintaa ns. maksulliselta kanavalta. Niissä ei pitäisi olla mainoksia. Kanavalogoja. yms. turhuuksia En maksaisi itse tuollaisesta.
- trollallaa
Mikäli maksaisit, tietäisit että aloitus on roskaa.
- Cmoreen-pettynyt
trollallaa kirjoitti:
Mikäli maksaisit, tietäisit että aloitus on roskaa.
Aloitus EI ole mitään roskaa vaan totta! Minulla on C Moren leffakanavat ja tiedän että C More todellakin raiskaa leffat joten sinä puhut skeidaa!
- Anonyymi
Suomessa MTV omistaa C Moren maksulliset kanavat ja Telia omistaa suoratoistopalvelun, joka yhdistetään Suomessa MTV Katsomoon ja Ruotsissa TV4 Play -palveluun.
- Täältä_vastaus
Kaupalliset tv-kanavat ympäri maailmaa eivät useimmiten näytä elokuvien lopputekstejä kokonaan. Cmore on kansainväliseen tyyliin valinnut saman linjan.
Minuuttikohtaisten katsojamäärien perusteella hyvin harva katsoo elokuvien lopputekstit. Sama ilmiö on havaittavissa elokuvateattereissa, kun moni katsoja poistuu elokuvasalista heti kun lopputekstit alkavat.
Ymmärrämme, että suuri elokuvien ystävä jää tässä hieman paitsioon ja pahoittelemme sitä. Lisätietoa elokuvista on kuitenkin helposti saatavilla muun muassa internetissä.- Cmoreen-pettynyt
Pahoittelut ei kyllä auta vaan äänestän lompakollani eli lopetan C More-kanavien tilauksen ensi kuusta alkaen. Jos muutkin tilaajat tekisi saman, ehkäpä C More muuttaisi linjaansa ja lopettaisi leffojen raiskaamisen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695900Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1181395- 121231
- 1831064
- 59887