KIERROSLUKUKIIHOTTAJA PATTAYAN SAVOSSA.

Ystävämme vahingossa hoksannut, miten moottoripyörää ohjataan on hoksannut itselleen tärkeimmän mootoripyörän ominaisuuden, se toimii kuin huippukivasta ostetut perhoset ja muut pärisijät hänen ladaten, että "Suzukin ja Hondan moottorit värisi tietyillä kierroksilla aggressiivisesti ja se tuntui naisten jalkovälissä".

Kyllä hän varmasti on oikeassa, koska hänellä on aiheesta kattava tietoisuus ja kokemus.

Minä en ole aihetta koskaan ajatellut kierroslukumittarin kautta, mutta näin noin 40 vuoden aikana totta tosiaan, kun on ollut itsellänikin joitakin Hondan "Mustia lintuja", sekä useita niin täriseviä Harrikoita, että mutterit ja pultit vallan raitille lennähtelee, niin totta tosiaan, moottoripyörän kierroksilla on vaikutus parisuhde-elämään.

Tällä palstalla on tapana esittää myös kysymyksiä, joten noudatan .....
Millä kierroslukualueella ajelette vuokra-autoillanne ja vuokraamillanne mobediskoottereilla?

6

72

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tapasi "keskustella" on varsin erikoinen. Irroittelet lauseita sieltä täältä, teet niistä uusia aloituksia takertuen johonkin asiayhteydestään irroitettuun kohtaan, vertailet sitä johonkin menneisyyden kirjoituksen asiayhteydestä irroitettuun lauseeseen ja rakennat sellaisen sopan jossa kaikki einekset on sekaisin.
      Lopputulos on tällainen sepustus jossa ei ole mitään järkeä eikä pointtia ja sinä ressukka kuvittelet keksineesi jotakin hauskaa ja oivaltavaa näissä rakentamissasi yhdistelmäsaduissa. Ainoa mitä saat näillä koosteilla aikaan on se että teet itsestäsi aina vaan idiootimman, mikäli se enää on mahdollista.

      • Sinun tapasi ei ole erikoinen, mutta kehotan ymmärryksellä lukemaan Neidon kirjoitukset, ne kaikki sisältävät piruilutilauksen.
        Myös Neidillä on erikoistaipumus saada kaltaisiasi faneja ympärilleen, koska mahtanee olla fanikokous?

        Erikoinen tapa ..... lueppa hieman noita muita erikoisia juutuupeineen ... katso toki jokainen tuupi, niin sinulla on tekemistä.


    • Anonyymi

      Itse pidän kierroslukumittarilukemat aina vähän punaisen puolella- näin kanssa-ajajat ja varsinkin kävelijät tietävät, että kone kiertää hyvin ja puikoissa on todellinen rahamies kun ei ajele millään viimeisiään vetelevällä skootterilla.

      Vuokraamossa valitsen yleensä jonkun isokokoisen mersun nahkasisustalla ja jalopuupaneeleilla, tai sitten Honda Gold Wingin, niitä ei kylläkään joka vuokraamosta saa joten joudun useimmiten tilaamaan sen suoraan kentälle. Siitä toisaalta on hyvä lähteä suoraan ajelemaan - käyn moikkaamassa matkalla Pattayan kylille kaikki vanhat vosut, heitän pienet kierrokset heidän kanssaan ja pikaiset riisivainioitten helmassa.

      Ah, aasia! raikas sillin haju ja vapaus. Vapaus olla, elää, nauttia. Rahaa kun on enemmän kuin aikaa ja sitäkin rajattomasti.

      • Anonyymi

        Rahamies vuokrakaluston puikoissa 😨🚜😅


    • Anonyymi

      Soi kutosella auringonlaskun aikaan kaasuttelin tunatulla tonnisella uudenkarhealla kawalla jossa oli melkoiset soundit. Tyttöjen kohdalla annoin vähän jengaa kun tie oli tukossa jonkun tavaratoimituksen vuoksi. Hypyytin pyörää sellaisia metrin loikkia. Kolmannella loikalla pyörä sammui ja lauma nättejä tyttöjä nauroi estottomasti. Sattui olemaan siinä kohdalla tilaa parkissa niin viileästi asensin pyörän siihen parkkiin ikäänkuin olisin muutenkin ollut tulossa baariin. Tytöt tietää että sellainen pyörä maksaa 70 kiloa pateja ja sellaisella ajavalla on oltava rahaa. Siispä bisse kouraan ja heti on tyttöä tunkemassa syliin kuin filmitähdelle. Yksi vain mahtui kyytiin.

      • Anonyymi

        Korjaus, siis 700 kiloa pateja.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1064
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      804
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      262
      586
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      15
      563
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      92
      499
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      492
    8. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    9. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      427
    10. Haluatko vain sitä

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      30
      416
    Aihe