Ambulanssin "kiireitä".

Anonyymi-ap

TV ja lehdet kertovat kuinka sairaaloissa ja hoitohenkilöstöllä on nyt kiireisiä aikoja ja hoitopaikat täynnä. Se ei näytä koskevan kaikkia, koska maanantaina yhden ambulanssin henkilöstö ehti puhdistamaan yhden henkilön auton runsaasta lumesta. Normaalit hoitovaatteet oli päällä ja pitkillä harjoilla homma hoitu. Ambulanssin kyljessä isokokoinen 9, lieneekö yksityinen kiireiden täydentäjä. Vakavasta jutusta ei liene ollut kysymys, koska ns. potilas hetken päästä ulkoilutti koiria.Toivottavasti kiireiset "oikeat" potilaat eivät joutuneet odottamaan.

10

421

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No hö. Olivatko ketjuilla kiinni autossa tai muulla tavoin estetty lähtemään keikalle?

    • Anonyymi

      Olipa avaus.Aina kannattaisi ottaa selvää asioista ennenkuin kirjoittelee julkiseen mediaan näin harhaanjohtavaa ja paikkansa pitämätöntä juttua.

      • Anonyymi

        Kaikkihan tuon näki julkisen kadun varrella. Siinä moni totesi että tärkeysjärjestys sen olla pitää.


    • Anonyymi

      Vuosikymmeniä on Hyvinkäällä purnattu siitä miksi määrätyt kadut aurataan lumesta heti aamusta, mutta viereinen katu ei. Syynä lienee se ettei nappaskengillä voi lumisella kadulla liikkua.

      • Anonyymi

        On tainnut aloittaja tutustua ajoissa glögin salaisuuksiin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On tainnut aloittaja tutustua ajoissa glögin salaisuuksiin.

        Lienee osunut arkaan asiaan varsinkin kun ajankohtaisohjelmat kertovat toimimattomasta terveydenhuollosta. Työnantajan kaluston käyttö sivutoimiin tai tuttujen auttamisiin huomataan heti tälläisena aikana.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lienee osunut arkaan asiaan varsinkin kun ajankohtaisohjelmat kertovat toimimattomasta terveydenhuollosta. Työnantajan kaluston käyttö sivutoimiin tai tuttujen auttamisiin huomataan heti tälläisena aikana.

        Jutut se kuin pehmenee.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jutut se kuin pehmenee.

        Niin näkyy osuneen.


    • Anonyymi

      Sivutoimiset tehtävät ohi kaiken kirjandon ovat aina olleet tuottoisinta toimintaa. Ne vain pitää osata tehdä mahdollisimman huomaamattomasti.

      • Anonyymi

        Saattaahan siinä olla kyseessä myös tilattuun työhön kuuluva osuus. Nuo yksityiset yhtiöt tekevät rahasta melkein mitä vain. Tietysti vaatetus hoitotyöhön täytyy vaihtaa esim. renkaanvaihdon jäljiltä. Nähtävästi palkkaus suurempi kuin kunnallisella puolella.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2127
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      33
      2070
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1835
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1360
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1251
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1141
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1050
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1003
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      936
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      282
      895
    Aihe