Viljanen ja Translaki.i."

Anonyymi-ap

"Puolueet solmussa translaki-neuvotteluissa – ”Emme saaneet tänään sitä vielä maaliin”
Sote-valiokunta käsitteli aamulla kantaansa hallituksen esitykselle translain uudistamisesta, mutta ei saanut mietintöä vielä valmiiksi. Lain sisältö hiertää."

-Tätä translakia Viljanen on ollut myös puoltamassa . Hän ehkä haluaa olla joskus vaikka Heikki. Osaisi edes hävetä.

5

324

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      kuka on viljanen

      • Anonyymi

        😍😋😍😋😍😋😍😋😍

        😋 ­­­N­­­y­­­m­f­­o­m­a­­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17710357m

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Ja tuommoisesta saa vielä kelakorvausta.Psykiatria tuollaiset ihmiset tarvitsee.Se on eri asia jos on terveyttä haittaavia ongelmia. Ja vielä viisaat miettii että hyväksyäkö päätös.kyllä Räsänen on oikeassa .En ole kyllä kristillisdemokraatti.Oksettaa koko asia kuinka sekaseks ne haluaa osan suomen ihmisistä.Tämä maa on sairas.

    • Anonyymi

      Onkohan tulevaisuudessa esim .Sanna Mariinikin välillä Kikkeli-Sakari jos siltä tuntuu..
      Voiko Heidikin mennä mieste vesssaan jos hän tuntee itsensä Heikiksi.

    • Anonyymi

      On se kumma kun pojaksi syntynyt ihminen haluaa jossain vaiheessa muuttaa itsensä naiseksi.Toivottavasti voi joskus kokea kaikki naisten vaivat .tulehduksineen ja ylimääräisten vuotojen aiheuttamien kipujen kestäminen ja vanhemmiten virtsaamisvaivat .Kaikki muut hormonaaliset vaivat ja oot vielä viehättävä ja hoidat lapset ja hoidat kotihommia kun sinun naisesi joka muutti itsensä mieheksesi , saa sanoa että oot vähän rupsahtanut.Siis tää touhu on ihan sekopäitten hommia ja siksi en ikinä hyväksy tämmöistä.Enkä tämän maan älykääpiöitä tule äänestämään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      24
      3409
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      13
      2828
    3. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2504
    4. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      42
      1917
    5. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      52
      1755
    6. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      15
      1720
    7. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      45
      1606
    8. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1468
    9. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      54
      1434
    10. Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta

      Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule
      Sinkut
      263
      1161
    Aihe