"Puolueet solmussa translaki-neuvotteluissa – ”Emme saaneet tänään sitä vielä maaliin”
Sote-valiokunta käsitteli aamulla kantaansa hallituksen esitykselle translain uudistamisesta, mutta ei saanut mietintöä vielä valmiiksi. Lain sisältö hiertää."
-Tätä translakia Viljanen on ollut myös puoltamassa . Hän ehkä haluaa olla joskus vaikka Heikki. Osaisi edes hävetä.
Viljanen ja Translaki.i."
5
326
Vastaukset
- Anonyymi
kuka on viljanen
- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17710357m
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Ja tuommoisesta saa vielä kelakorvausta.Psykiatria tuollaiset ihmiset tarvitsee.Se on eri asia jos on terveyttä haittaavia ongelmia. Ja vielä viisaat miettii että hyväksyäkö päätös.kyllä Räsänen on oikeassa .En ole kyllä kristillisdemokraatti.Oksettaa koko asia kuinka sekaseks ne haluaa osan suomen ihmisistä.Tämä maa on sairas.
- Anonyymi
Onkohan tulevaisuudessa esim .Sanna Mariinikin välillä Kikkeli-Sakari jos siltä tuntuu..
Voiko Heidikin mennä mieste vesssaan jos hän tuntee itsensä Heikiksi. - Anonyymi
On se kumma kun pojaksi syntynyt ihminen haluaa jossain vaiheessa muuttaa itsensä naiseksi.Toivottavasti voi joskus kokea kaikki naisten vaivat .tulehduksineen ja ylimääräisten vuotojen aiheuttamien kipujen kestäminen ja vanhemmiten virtsaamisvaivat .Kaikki muut hormonaaliset vaivat ja oot vielä viehättävä ja hoidat lapset ja hoidat kotihommia kun sinun naisesi joka muutti itsensä mieheksesi , saa sanoa että oot vähän rupsahtanut.Siis tää touhu on ihan sekopäitten hommia ja siksi en ikinä hyväksy tämmöistä.Enkä tämän maan älykääpiöitä tule äänestämään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot533532Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe312949- 282594
- 762534
- 522232
- 182231
- 561901
- 581706
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111603- 171515