palstalaisille. Näköjään yhtä harmaa ja tuulinen päivä tulossa kuin eilinenkin. Ei siis mitään uutta auringon alla, jota ei edes näy.
En tykkää syksystä. Turha siitä on muuta sanoa. Tässä kun nämä muutamat kuukaudet köpötellään, niin onneksi pahin pimeys on ohitse ja valo saapuu taas seurakseni.
Nyt en ole enää niin pahasti haihatellutkaan.
Mukavaa päivää! :)
🖤
Hyvää huomenta keskiviikkoon!
12
257
Vastaukset
- Anonyymi
Note to myself:
Positiivisuus ei välttämättä toimi täällä. Älä silti ala negatiiviseksi, kun se ei ole aitoa sinua. 😅☝️- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18019916r
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
En minäkään tykkää syksystä. Pimeetä ja ikävää.
- Anonyymi
Laitetaan kynttilöitä palamaan. :)
Ap.
- Anonyymi
Huonenta👩☕ aurinkoinen päivä tiedossa.🌞
- Anonyymi
Mukava kuulla, että arskaa tulossa. :)
Ap.
- Anonyymi
Pilkettä silmäkulmaan ja hymyä huuleen myötätuuleen blink blink mus mus
- Anonyymi
No blink blink! Toisilla on luontaista pilkettä silmäkulmassa. Aivan kuten HÄNELLÄ on.
Ap.
Etelä valtiot vois antaa sitää lämpöö ja valoo vähän meillekin. Niillä kun sitä lämpöö on ihan liikaa ja ovat itekin ongelmissa sen kanssa. Ei se lämpökään oo hyvästä jos menee yli 40 asteen. Mä oikeestaan tykkään alkusyksystä kun on kirkkaat lehdet. Mutta sitten kun ne putoo ja tulee loukkaat, niin ei ole kiva.
- Anonyymi
Voinko jotenkin auttaa sinua? Rivien välistä kuulostaa siltä, että sinulla on paha mieli vai oliko "loukkaat" kirjoitusvirhe? :)
Ap. Anonyymi kirjoitti:
Voinko jotenkin auttaa sinua? Rivien välistä kuulostaa siltä, että sinulla on paha mieli vai oliko "loukkaat" kirjoitusvirhe? :)
Ap.Tarkotin kyllä liukkaat. Mutta kait ihmisille tulee paha mieli, jos toisella puolen hytistään kylmästä ja toisella käristytään helteessä. Lämpötila ei taida itsessään olla maapallon ongelma, vaan sen jakautuminen.
- Anonyymi
JeroP kirjoitti:
Tarkotin kyllä liukkaat. Mutta kait ihmisille tulee paha mieli, jos toisella puolen hytistään kylmästä ja toisella käristytään helteessä. Lämpötila ei taida itsessään olla maapallon ongelma, vaan sen jakautuminen.
Aivan totta. Tämä on suuri vääryys ja epätasa-arvoa. Nouskaamme barrikadeille!
Ap.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1123552Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141500Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos141458Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181356Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2741292Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi181188Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy71831Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä113812Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti6726Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties56717