Kepulandian legenda Asser Siuvatti, peräkamarin rikkuripoikien kuten pankkomajuri piikki perseessä!

Anonyymi-ap

Asser oli periaatteen mies ja pisti nämä lökäpöksyt kuten esim. oululaisen rikkurin eli pankkomajurin ruotuun.

Kahdeksansadan lakon kenraali. Asser Siuvatti pysäytti Raahen terästehtaan vain kahvipannun takia. Ja pysäytti myös pankkomajurin, joka tuntee yhä tänäkin päivänä kalossin anturan pussihousujensa persuuksissa. Vaikutusvaltainen Siuvatti siis teki työnsä loppuun asti, kun taas joukkuepelaamiseen kykenemätön pankkomajuri päätyi takuueläkkeelle.

https://areena.yle.fi/1-50219784

https://yle.fi/aihe/artikkeli/2014/01/31/rautaruukkilaiset-kavivat-taistosta-toiseen-asser-siuvatin-johdolla

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17628721/no-nythan-ma-hokasin-ettei-sotilas---

Jos Sanna saa pankkomajurin käymään lämpöisenä, niin Siuvatti saa hänet suorastaan kiehumaan! Jos joku ihmettelee, miksi pankkomajuri solvaa ja valehtelee palstalla ay-liikkeettä, niin tässä on selitys siihen. Siksi pankkomajuri urputtaa persukuorossa samoja Kremlin propaganda-aapisen oppeihin nojaavia itku- ja valhevirsiä. Mustamaalatakseen ay-liikkeen.

Öyhöti öyhöti, pankkomajuri?

10

291

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Siuvatti jaksaa odottaa Pankkopoikaa tuollapuolen.....

    • Anonyymi

      Eikä sanaakaan palstan aiheesta


      Taitaa olla tää palstan sakki melko vanhaa?

    • Anonyymi

      Selvä Kommunsiti!

      • Anonyymi

        Nyt se kiljuputelin korkki kiinni!


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Teki kuitenkin sen mitä varten oli tehtäväänsä valittu eli ajoi työntekijöiden asiaa.


    • Anonyymi

      Käykö Siuvatti öisin kummittelemassa Pankkomajurille? Istuiko peräti potallasi? Kommunistin huudon määrä on ollut viime aikoina kasvussa ja sinähän et tunnetusti ole päästäsi terve. Siitähän se eläkkeelle lähtökin tuli.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      300
      7458
    2. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      79
      5812
    3. Kylillä nainen puhutaan

      Että olet heilutellut peittoa yhden, toisen ja kolmannen kanssa. Pitääkö paikkansa?
      Ikävä
      158
      3725
    4. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      151
      3453
    5. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      32
      1807
    6. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      183
      1796
    7. Olet kiva

      Olet kiva :)
      Ikävä
      42
      1414
    8. Miksi haluat alentaa muita?

      Luulin sinua niin erilaiseksi, poikkeavan hyväksi, olin väärässä.
      Ikävä
      22
      1391
    9. Heih! Vieläkö ehtii laittaa auringonkukat kasvamaan?

      Kerkeekö auringonkukat kukkimaan, kun upottaa auringonkukan siemenet kävelyreittien varrella multiin? Vai onko jo ihan
      Maailman menoa
      64
      1374
    10. En mä itke

      sun perään mies. Tykkäsin kyllä. Tykkään vieläkin, mutta kyllä tä tästä. Mun sisällä kuplii kuitenkin jo ilo kesästä ja
      Ikävä
      14
      1276
    Aihe