Tänä vuonna se on 23.9.2025.
Katsotaan.
Jeesus tulee ilmeisesti pasuunansoiton juhlan aikaan
21
250
Vastaukset
- AnonyymiMatt.24:31." Hän lähettää enkelinsä suuren pasuunan soidessa . . ." - AnonyymiJumalalla on surkeat tiedotusvälineet. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Jumalalla on surkeat tiedotusvälineet. Ja aseistuskin muinaista laatua, miekkoja ja hevosia. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Ja aseistuskin muinaista laatua, miekkoja ja hevosia. Tätä ennustusta Vartiotorni tarjoilee nykyaikaan, Venäjän ollessa Pohjoisen kuninkaan roolissa. Mutta ei kai Venäjällä sentään ihan noin huonosti mene, että vaunuin ja ratsuin pitäisi hyökätä? 
 Dan. 11:40
 Lopun hetkellä Etelän kuningas iskee yhteen hänen kanssaan. Ja Pohjoisen kuningas käy Etelän kuninkaan kimppuun vaunuin, ratsuin ja lukuisin laivoin, valtaa maan toisensa jälkeen ja pyyhkäisee tulvan tavoin kaiken yli.
 Myös näyttää hieman tökkivän tuo maan toisensa jälkeen yli pyyhkäiseminen Venäjän armeijalla.
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Tätä ennustusta Vartiotorni tarjoilee nykyaikaan, Venäjän ollessa Pohjoisen kuninkaan roolissa. Mutta ei kai Venäjällä sentään ihan noin huonosti mene, että vaunuin ja ratsuin pitäisi hyökätä? 
 Dan. 11:40
 Lopun hetkellä Etelän kuningas iskee yhteen hänen kanssaan. Ja Pohjoisen kuningas käy Etelän kuninkaan kimppuun vaunuin, ratsuin ja lukuisin laivoin, valtaa maan toisensa jälkeen ja pyyhkäisee tulvan tavoin kaiken yli.
 Myös näyttää hieman tökkivän tuo maan toisensa jälkeen yli pyyhkäiseminen Venäjän armeijalla.Danielin kirja ei puhu meidän ajastamme mitään. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Danielin kirja ei puhu meidän ajastamme mitään. Tämä on ilman muuta selvää jokaiselle, joka kykenee tarkastelemaan asiaa objektiivisesti. Ei tarvitse kuin lukea kirja ilman ennakkokäsityksiä, niin asia käy selväksi. Uskovaiset voivat tietenkin uskotella itselleen tai toisilleen mitä haluavat. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Ja aseistuskin muinaista laatua, miekkoja ja hevosia. Raudoitetut sotavaunut ovatkin sille jo ylivomainen vastus (Tuom.1:19) 
 
- AnonyymiJos ei tänävuonna, niin ensivuonna pasuunansoiton juhla on 12.9.2026. 
- AnonyymiNo ei. Kaikki merkit ei ole vielä täyttyneet. - AnonyymiOnko Peräilman loppuminen yksi merkeistä. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Onko Peräilman loppuminen yksi merkeistä. Pasuuna on Peräilman vertauskuva, joten kyllä sitä vielä riittää. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Onko Peräilman loppuminen yksi merkeistä. Teillä venäläisillä on oudot jutut.. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Teillä venäläisillä on oudot jutut.. Vartiotornilaisilla on juhla jossa viinilasi ja leipälautanen menee nenän alta tyyliin:" tässä sitä taas olis, mutta kuka uskaltaa koskea". 
 Se on nimeltään muistonvietto.
 
- AnonyymiJos Jeesus tulee kerran vuodessa, miten se on todettu? - AnonyymiNaapurit kulkee jotain elämöintiä, varmaankin. 
 
- AnonyymiLuovuttakaa pohtiminen tekoälylle. 
- AnonyymiNätisti nyt, tontut on hiljaisia. 
- Joo. jessuli on paluunsa parintuhannen vuoden soutamisen ja huopaamisen aikana opiskellut soittamaan pasuunaa. Tarkemmin vetopasuunaa. Tämä ihan sen takia, jotta edes yksi satukirja-raamatun ennustus toteutuisi. 
- AnonyymiOnpa täällä monenmoista kristityiksi tekeytyvää kiukkuilijaa. - AnonyymiJa pahimmat rienaajat ovat JT sakki. 
 
- AnonyymiPöh, vanha juttu. 
 "Leikkaa puusta pala; minä olen siellä. Nosta kiveä, ja löydät minut sieltä."
 Nyt kaikki kiviä kääntämään.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliinYli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset8410241
- Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen"Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu1328287
- Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti906037
- Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueitanäin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään604188
- Enää viisi yötä Sannan kirjaanIhan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut484075
- Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueitasillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi804040
- Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessäänmutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät503699
- Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntäKriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi653123
- Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1133090
- Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliinja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali73087