Rauhaa!
2003 Jehova ilmestyi 1111 valtakunnansalilla. Kuinkahan tavanomaista se on yhä Nykyisin että Jehova toimii ja ilmestyy Jehovan todistajien yhteydessä. Varmaan hyvin tavanomaista.
Toisaalta maailmassa on niin paljon muitakin uskontoja ja jumalia että Jehova hukkuu niiden joukkoon saamatta aikaan paljon mitään merkittävää. Mooseksen kirjat kertoo että hän perustaa seitsemän kansaa itselleen kussakin ehkä 7-21 milj. Jäsentä. Selvä vähemmistö siis.
Profeetat kertoo että lopulta kaikki kansat hyökkää Jerusalemia vastaan mutta silloin Jehova tuhoaa nuo hyökkäävät kansat. Hän ei siis saavuta kaikkien kansojen joukossa merkittävää asemaa.
Kuitenkin Jehovan todistajat ovat ehtineet kääntää raamatun yli 200 kielelle ja Jehova vaikuttaa siunauksia tuon kansan välityksellä. Hän on voimakas mutta aliarvostettu Jumala.
Jeesus on läsnä aina missä kaksi tai kolme kokoontuu hänen nimeensä. Mä veikkaan että Jehova on myös omien kansojensa keskellä hyvin aktiivinen.
Rauhaa!
1111 ja Jehovan ilmestyminen
Anonyymi-ap
3
137
Vastaukset
- Anonyymi
Varsinkin Keniassa. Siellä kaikki kristilliset uskontokunnat käyttävät Jehova nimeä.
" kääntää raamatun yli 200 kielelle "
Viimeisimpänä siansaksa vuodelta 1975.Juu, näin viimeksi jehova sedän ilmestymässä Kärsämäen torilla runkkaskauppiaan hahmossa parin rofeettan kanssa. Aika mukavasti menivät näppylähanskat kaupaksi. Ei hintakaan ollut paha: kaksi tusinaa taivasvalmisteista nypylähanskaa 30 hopeatetradrakmalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site415799Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2175336Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers544508Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464312SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564091Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813786SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt863691Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään463151Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062460SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het482396