USKOMATONTA ?
Aikooko Korkein oikeus alkaa opettaa suomalaisille uutta evankelista uskontoa vai
islamia ja kumartaa muhameteille??
Suomalaisille tähän asti lapsille koulussamme opetettu asioita Raamatusta ja Jumalan opeista. Tätäkö korkein oikeus hyväksy ?? Mikä on heidän uskontonsa?
Miten ihmisten pitää käyttäytyä?
Yritetäänkö nyt suomalaisista tehdä islamisteja ja ????
Edelleen syntyy nais- ja miespuolisia lapsia ja heistä syntyy uusia suomalaisia.
Pitäisikö syntyä vain miespuolisia? Miten miehet synnyttävät uusia ihmisiä?
SUOMESSA EI OLE EIKÄ OLE OLLUT SANANVAPAUTTA !!!
Miten korkeimman oikeuden mielestä Suomen kansan pitäisi lisääntyä ???
Onko suomalaisilla niin HEIKKO ITSETUNTO ettei uskalleta olla oikeita ihmisiä ??
NAISIA JA MIEHIÄ. Lapsemme ovat epävarmoja sukupuolisuudesta.
Nyt tämä HOMOUDEN IHANNOINTI tekee heistä vielä epävarmempiä ihmisiä!
Onko tällainen tavaoitteenne KORKEIN OIKEUS ???
nimimerkki: kysyy mamma
Päivi Räsäsen tuomio ??????
22
249
Vastaukset
- Anonyymi00001
Suomessa ei ole koskaan ollut oikeutta saati tasaarvoa, Roistovaltio ja korruptoitunut oikeusjärjestelmä.
- Anonyymi00005
Tulee vaan mieleen, että tuomio on annettu, kun puheet ja pärstä eivät miellytä. Oikeus voi valita sen, joka tuomitaan.
- Anonyymi00002
Koittaakaa nyt lukea edes muutama kirja aiheesta. Ei kuitenkaan jotain paikallisuskontoa Lähi-Idästä kuten Raamattua.
Homoja on ollut aina. Niin kauan kuin on ollut ihmisiä. Jo Antiikissa todettiin että noin 10% kansasta.
Ette voi olla niin sivistymättömiä?
Suomea vaivaa vain joku hiton metsäläisyys. Tässä on naurettavaa vain se, miten suomalaiset ovat uppiniskaista kansaa! - Anonyymi00003
Ei Korkein oikeus ala tekemään politiikkaa tai uskontoa.
Se vaan valvoo että lakia noudatetaan ja Päivi raukka ei sitä ymmärrä, että jonkun vanhan hapantuneen kirjan ja uskonnon varjolla ei voi, eikä saa tuomita.
Itse Päivikin on jo sen näköinen, että en ihmettelisi jos miehet alkavat vilkuilemaan poikia.- Anonyymi00004
Hiukan käy sääliksi Päiviä, vaikka en mikään "hihhuli" olekaan. Nykyään tuota pridetuputusta riittää ja sen puoltajat saavat herjata eri mieltä olevia. Tässä tilanteessa eivät normaalit saa tehdä muuta kuin kirota yksikseen.
- Anonyymi00013
Valvoo lakia älä edes kehtaa Päivi sai tuomion ilman syytä entä kun muslimit ei hyväksy ruskean reijän ritareita
- Anonyymi00006
Kannattaa kääntyä sivistyksen oikealle puolelle ajoissa ilmojen viilennyttyä. Ei kuumaa eikä kylmää vaan jotain siltä väliltä, kuten useimmat aavistavat.
- Anonyymi00007
Tarkoittaako tuomio sitä ettei saa sanoa omaa mielipidettään?
- Anonyymi00009
Ajatella saa mitä tahansa, mutta ei sanoa. Tuomioistuimet tulkitsevat lakeja. Nytkin tulkittiin äänin 3 - 2 Räsästä vastaan. Se mielipide, joka saa taakseen enemmistön voittaa.
- Anonyymi00014
Kyllä
Vääryysvaltio Suomi joutaa hävitä ydintuhossa lopullisesti.🇫🇮☢️☠️👎
- Anonyymi00015
Kyllä
- Anonyymi00008
Uskovaisten omaa moraalia voi tietysti kyseenalaistaa. Arvostavat jumalaansa, joka tappoi viattomia ihmisiä, lapsia, vanhuksia ym. arviolta yli 20 miljoonaa, raamatun eri tapahtumissa (vedenpaisumus yms.) . Ei ihme mistä malli otetaan näihin jatkuviin uskon- ym sotiin. Jatkuvat sodat Lähi-idässä. Venälisten osalta Putin edustaa häntä. Tappaa myös omia kansalaisiaan satojatuhansia. Uskovaiset ovatkin opportunisteja, omahyväisiä ja itsekkäitä. Mainoksen sanoin "ei tssä vielä kaikki" - paratiisiin mennään.
Ihmisten pitäisi ottaa vastuu itsestään ja muista, ilman näitä kuvitteellisa hahmoja. Vain siten maailma voisi muuttua parempaan suuntaan.- Anonyymi00016
Ai oliko se Jumala miten se voi olla eihän Häntä ole edes olemassa Hän ei tapa ketään ihmiset jotka ovat merkinneet itsensä saatanalle tekee niin
Kannattaa tarkemmin lukea tuo KKO:n päätös asiasta ennen kuin alkaa tuollaista tuubaa suoltamaan.
- Anonyymi00010
Mistä niitä homoja on yhtäkkiä Suomeen niin paljon tullut? Ovatko kaikki tulleet ulos kaapista samaan aikaan vai miten? Miten kolmatta sukupuolta on nykyään niin paljon? Miksi tatuoinnit on lisääntyneet ja miksi ne on lähes kaikilla? Syy on sama molempiin. Ihmiset voivat todella pahoin eivätkä enää tiedä ketä he ovat. Säälittävää.
- Anonyymi00017
Olipa kerrankin oikea kirjoitus totta puhut
- Anonyymi00011
Muuten niin täydellisen rauhan ja yhteisymmärryksen tyyssija tämä maailma.
Toisaalta mukava nähdä ja kuulla paljon vihaisia mielipiteitä, kiistelyä, väittelyä, vähättelyä, panettelua, valehtelua. Maailmanlopun ennustukset on ehkä kovin juttu tähän mennessä mitä olen tästä asiasta kuullut. Voi teitä ihmiset miten te vapaaehtoisesti täytätte elämänne pimeydellä ja pelolla - kärsimyksillä ja pahantahtoisuudella. Oletteko täysin menettäneet itsekunnioituksen ja halun elää hyvää elämää. Minä ainakin nautin elämästä joka päivä. Surkeaa nähdä teitä kiistelemässä jossain tunkkaisella nettipalstalla jonkun toisen asioita. Menkää itseenne ja jo huomenna päätätte, että elätte lopun aikaa nauttien elämästä ja maailmasta. Olkaa rohkeasti onnellisia! Evan keljumi pysyy entisellään, ihmisen tekemä evankeljumi on sansa vastaista ei tarvits sitä uskos. Raamatun evan keljumi on ainut oikea.
Lapsita he ovat poikia ja tyttäriä eikä siltä väliltä, on opettava oikein.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks655696Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää713468Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.233201- 1132926
En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri642407Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu401805Mikä ihmeen v&v megastore?
Tulee Pohjoisväylälle. Mitä siellä myydään? Keski-uudessamaassa juttua.11338En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131265Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel661166Miksi kastetaan luterilaisia ?
Tiesitkö että helluntailaiset ja jehovantodistajat kastavat luterilaisia saadaksen uusia maksavia jäseniä ? Tätä hellunt1801061