Ostin Unia-levyn pahviversiona ja siinä on siis bonusbiisi. Huomasin tänään, et siitä puuttuu "Fly With The Black Swanin" sanat tai siis on siinä vähä alkua. Bonus-biisin sanoista taas puuttuu alku. Onko tämä joku ilkeä jekku vai onx siinä käyny kämmi?
Vastaukset 6
- ...juttu.
No jos on joku trikki niin minua ärsyttää. Minunkin versiostani nimittäin puuttuvat 'To create a warlike feel'in alku, 'Fly with the black swan'in loppu ja kaiken lisäksi jälkimmäisen kappaleen otsikko on isketty keskelle biisin lyriikoita. Kuka ikinä vastaakin tuon bookletin vihoviimeisestä versiosta, joka päätyy painoon, on ilmeisesti tehnyt työnsä toista kättä heittäen. Ei kyseessä varmaan tilanpuute ole; 'Good enough is good enough'in lyriikoiden jälkeen on vielä palstallinen tilaa. Tiedä sitten, missä on menty Nuclear Blastilla vikaan.
- joku kämmi käynyt
Nukeblastilla on ollut ilmeisesti painon kanssa ongelmia, en tarkalleen tiedä. Se "Cry for help" ennen Black Swanin otsikkoa voisi mennä läpi tarkoituksellisenakin, jos koko sivu ei muuten olisi virheellinen.
Huvittavinta on, että aivan sama virheellinen booklet on myös normaalin jewelcasen välissä, eli siellä on myös osa biisistä (To create a warlike feel) jota ei koko levyltä löydy.
Ovatko muut huomanneet fibaa koko pahvikansissa? Minusta tuntuu, että maali lähtisi raaputtamalla irti. - Scripta
joku kämmi käynyt kirjoitti:
Nukeblastilla on ollut ilmeisesti painon kanssa ongelmia, en tarkalleen tiedä. Se "Cry for help" ennen Black Swanin otsikkoa voisi mennä läpi tarkoituksellisenakin, jos koko sivu ei muuten olisi virheellinen.
Huvittavinta on, että aivan sama virheellinen booklet on myös normaalin jewelcasen välissä, eli siellä on myös osa biisistä (To create a warlike feel) jota ei koko levyltä löydy.
Ovatko muut huomanneet fibaa koko pahvikansissa? Minusta tuntuu, että maali lähtisi raaputtamalla irti....on kyllä tosi ärsyttävää. Pittää vissiin tulostella tai kirjotella joku lappu niistä sanoista ja työntää sinne lehtisen väliin, ettei tartte tietsikalle rynnätä, jos haluu ne lukee.
On tainnu tosiaan joku olla vähän "unessa".
- JOKU
ÄLÄ PORAA
- Lyrica
Mietin ite tota samaa hetken, kun ostin levyn. Mutta sitten hokasin; Ei ole kyseessä virhe, vaan tietonen juttu: kuunnelkaahan niitä sanoja just niiltä kohdin, kun ne alkaa/loppuu kyseisissä kappaleissa!
Siinä, missä sanojen alkuosa puuttuu, ne sitten ikäänkuin tulevat esiin kohdassa, jossa lauletaan "use the public eye..." tai jotain sentapaista. Ja siinä, missä sanat loppuvat Fly with black swan -kappaleessa, lauletaan seuraavaksi "now I'm working on the other side...". Että eikös vaan painetut sanat ala ja lopu mielenkiintoisissa kohdin?
Sitäpaitsi, ei tuon luokan kämmiä kyllä vahingossa pääse läpi noissa piireissä. Yksi pieni juttu voisi mennäkin, mutta ei enää tommonen.
Levyllä on käytetty muutakin trickyä; itse nimi Unia - 'Kauniita unia' takakannessa. Ja sitten vielä To create warlike feel se suomeksi ja eri tahtiin laulettu osio. Paljon on siis uutta kokeiltu tällä levyllä ensimmäistä kertaa!- teoria,
mutta kyllä se on ihan painovirhe. Niinhän sitä luulisi, ettei noin iso kämmi pääse läpi, mutta näin vaan on mennyt. Vihossahan on myös tyhjää tilaa, joihin sitä tekstiä kuuluisi.
Japanin painoksessa moista virhettä ei ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 65958
- 69712
- 133646
Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk37615- 69586
Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️33582- 43559
SAHIMÄKI LOPETA
Miksi käyt Tupamäen Pekan kimppuun.?? Hänen asia mitä hän tekee tiloillaan. Oletko omista POTKUISTASI yhä katkera turve43551Rakas, rakkaampi, rakkain
Olen tullut siihen johtopäätökseen, ettei minun kannata rakastaa. Kaikki joita olen koskaan rakastanut vain kohtelevat m112515Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei19490Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k172474Ketä ajattelen
kun mietin, mitä sinulle kuuluu? En tunne sinua oikeasti, ja se on ehkä hyvä, koska jos tietäisin enemmän, se varmaan v18451Pilkettä sunnuntain silmässä
😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto62386- 52369
- 42368
- 17362
Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)29354Työttömän miehen ihmisarvo
..parisuhdemarkkinoilla on olematon. Työtön mies on naisille ihmisjätettä, varsinkin jos sattuu olemaan vielä kunnolline96343YLINEN pilaa Ähtärin mahdollisuudet.
Vuodeosastopäätös jossa Nina Ylinen (sdp) äänesti niiden lopettamisen puolesta, hoitajille potkut ja silti arviointimene22338Kuhmolaiset valittaa kaikesta
Ootte te kyllä yksiä sanonko mitä... Kaikesta uudesta ja kaupunkia kehittävästå löytyy aina muutama vinkuja kun ei mene9338