Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoittaa rahaa juomiseen.
Rappiostriimaaja on Kuhlmanin työ. Hän menetti Kelan tuet, mutta striimi vippaa valkovenäläistä pöytään. Mitä ajatuksia herättää työ, jossa ryyppäämisellä tienataan elanto?
Lue juttu:
https://www.suomi24.fi/viihde/voiko-ryyppaamisella-tienata-elantonsa-kela-tuet-meni-rappiostriimaaja-lassi-kuhlman-kuittaa?s24
Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

10
333
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
Kyllä sillä lyhyen loppuelämän rahoittaa. Viinasta saa sentään energiaa.
- Anonyymi00007UUSI
Niin kauan kun elää.
- Anonyymi00002UUSI
Jos on trokari niin kai siitä vähän tienaa
- Anonyymi00003UUSI
Kauppaneuvotteluissa pitää ottaa neuvoa antavat muuten asiakas voi suuttua.
- Anonyymi00004UUSI
Miten jotkut antaa rahaa tuollasille?
- Anonyymi00010UUSI
Hmm.Jotta johonkin tunnolisuus hukkuu ja inhimmillisyys haihtuu.
- Anonyymi00012UUSI
Entäs sitten piäreskely? Voisko sillä tienata?
- Anonyymi00006UUSI
Voi ei miksi kehitysvammainen on ryhtynyt tuollaiseen työhön.
- Anonyymi00008UUSI
MIKA LINTILÄ TIENAS AIKA HYVIN JA OLI OMA VIINAKKAPPIKIN AHAHAH EI IKINÄ SELVIN PÄI MINISTEI JA KANSAN EDUSTAJA ET HAE NYT SINNE EDUSDUSKUTTAAN .
- Anonyymi00011UUSI
Savonlinnalaiset turat tienaa myös ryyppäämällä asuntoautossaan!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1443903Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville623541Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122874Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1152454- 1722113
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa311536Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka481439- 541262
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih161043Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1101033