On niin hiljaista täällä , joten kokeillaan vetääkö sään raportoiminen.
Pääkaupunkiseudulla 3, harmaata, tihkusadetta. Ankea sää kertakaikkiaan. Lunta ei näe kuin pieniä läiskiä siellä täällä.Tänään ei sentään tuule kovaa.
Sääketju
8
448
Vastaukset
- Kalakukon kuori
Tämä on krooninen sää, joka ei ulos houkuttele. Sakea harmaus ja pimeys, vettä satelee, ankeata. En enää osaa ulos lähteä terveyden menetyksen uhallakaan. Voi virsua, voi...!
- Pirkko3
Harmaa on päivä ja sateeton vaan ulos ei houkuttele
Lämpöasteita muutama, ja kovin hämärää aamusta iltaan. - täälki riäväkylässä
Meinaan harmaataoh nääs. Onku huanosti lämmitetty sumusen olonen sauna. 2* ja tihkusen näkostä.
Niinnääs häirittee jo näkyvyyttäki.
- 60 - 70 huoneissa
Niinkö ahdasta ettei samaan sääketjuun voi kirjoittaa?
Ei voi olla totta!- saman huoneen
sisäpuolellaki. Huoneessakin on huone, kaikkein pyhin.
Tellastiina kirjoitti:
sieltä toisestakaan sääketjusta ole ketään pois ajettu.
Harmaata on ja hämärää,,tuleekohan isokin shokki kun aurinko ilmestyy taivaalle !
Sumua on alavilla mailla 2.1 lämpötila, ei tuule.
- Fanni
Hauska vilkaista täältäkin. Meidän suosikkiosastossa ovat: Ilmatieteen laitos, Forecan täsmäsää, Iltasanomien Sadetutka.
Noista kaikista vilkaistaan päivittäin ja TV:stä, mitä tuleman pitää.
Lauantaina aurinkoa, tuulta ja -13. Tuttavat kutsuivat mökilleen jäälle hiihtelemään. Saas nähdä...
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1446754
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1505776- 1214948
Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.444537Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?533925- 623091
Itkin oikeasti aamulla taas
Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.532996Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m242492- 422300
Naiselle hyvää viikkoa
olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢152217