Olen ihmetellyt ulosteessani olevia itiöitä tai mitä kystoja ovat (on mikroskooppi käytettävissä)? On ollut jonkinlaisia vatsaoireita. Maitohappobakteereja ja Gefilusta ym. olen käyttänyt. Itiöitä on joskus suussakin kielen päällä. Olen tehnyt salapoliisityötä, että mistä ne tulevat. Tänään keksin, että ne tulevat Polar (15%) juustosta, siellähän niitä on paljon. Onkohan tietoa, mitä ne ovat? Ovat tavallisimmin soikeita, n. 5-10 mikrom. Jos ne ovat hiivaa, niin saan päivittäin monta kertaa hiiva-annoksen ylläpitämään suoliston hiivaa. Ilmankos maitohappobakteerit eivät auta, ilmavaivat ovat voimakkaat.
Onko juustossa hiivaa?
Puksupöksy
4
801
Vastaukset
- Puksupöksy
Tulivatkohan ne itiöt kuitenkin leivästä. Voivatko leivän hiivaitiöt olla vielä elossa paistamisen jälkeen?
- huomannut
Siinä oleva kalsiumkloridi saa vatsan löysälle ja aiheuttaa viikon päänsäryn. Sitä on nykyään muissakin juustoissa. Älä ihmeessä juustoihin koske.
- Syyrian synkät
Leikö vain jokin ylikuntoisuuden oire vaiko vain sitkeä kärpänen,mutta pääasiahan on että pulkka luistaa ja aurinko paistaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1482493
- 1801728
- 921598
- 691543
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6955- 80938
- 68871
- 61846
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes188834- 61808