martsarissa. Oltiin vaunujen kanssa liikenteessä yksi aamu kun tää tapahtui. Ei ristin sielua missään ja piti tie ylittää, aattelin kun on niin hiljaista niin en ala vihreitä odottamaan/nappia painelemaan vaan meen tien yli. Näköpiirissä yksi auto tosi kaukana tulossa kohti normaalia vauhtia. Hyvin ehditään ennen ajattelin mutta mitäs sitten käy..tää saatanan turvonnut munapää alkaa kiihdyttelemään meitä kohti. Vaaratilannetta ei päässyt syntymään kun väliä tosiaan oli reilusti. Kuka saatanan vittunaama(oli muuten kun näin auton ikkunasta)tekee tämmöistä kiihdyttelyä edes leikillään. Okei minä menin punaista päin mutta niinkuin kerroin niin reilulla välillä. Ei tyyppi nyt varmaan olis oikeasti päälle ajanut mut ehkä toi jalankulkijoiden ojentelu on sitten enemmänkin poliisien hommaa. Eli tuntomerkit: harmaa citymaasturi,ruma kuski(punertava turvonnut naama)
Varokaa hullua
jyrcelö
2
563
Vastaukset
Rekkari ilmoitus ja välittömästi yhteys hätäkeskukseen ensi kerralla, jos näet tuollaisen tekevän. Jalankulkijan vihreät ei estä sitä, etteikö auto voisi ajaa päin. Ei auto saisi ajaa päin vaikka jalankulkija menisi punaisia päin suojatiellä.
- sopivat.
Ketä muuten haittaa jos joku kiihdyttää autoaan jossain kaukana, eikä aiheuta vaaratilannetta?
Ettei kyseessä ollut vain kateus, kun joku Tarja Halosen näkönen tyyppi on saanut hienomman auton kuin sinä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2082575
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo411741Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1431345Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol3211221Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3361194Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen241111Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe571083- 55956
Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H13932Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S21863