Varokaa hullua

jyrcelö

martsarissa. Oltiin vaunujen kanssa liikenteessä yksi aamu kun tää tapahtui. Ei ristin sielua missään ja piti tie ylittää, aattelin kun on niin hiljaista niin en ala vihreitä odottamaan/nappia painelemaan vaan meen tien yli. Näköpiirissä yksi auto tosi kaukana tulossa kohti normaalia vauhtia. Hyvin ehditään ennen ajattelin mutta mitäs sitten käy..tää saatanan turvonnut munapää alkaa kiihdyttelemään meitä kohti. Vaaratilannetta ei päässyt syntymään kun väliä tosiaan oli reilusti. Kuka saatanan vittunaama(oli muuten kun näin auton ikkunasta)tekee tämmöistä kiihdyttelyä edes leikillään. Okei minä menin punaista päin mutta niinkuin kerroin niin reilulla välillä. Ei tyyppi nyt varmaan olis oikeasti päälle ajanut mut ehkä toi jalankulkijoiden ojentelu on sitten enemmänkin poliisien hommaa. Eli tuntomerkit: harmaa citymaasturi,ruma kuski(punertava turvonnut naama)

2

605

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rekkari ilmoitus ja välittömästi yhteys hätäkeskukseen ensi kerralla, jos näet tuollaisen tekevän. Jalankulkijan vihreät ei estä sitä, etteikö auto voisi ajaa päin. Ei auto saisi ajaa päin vaikka jalankulkija menisi punaisia päin suojatiellä.

    • sopivat.

      Ketä muuten haittaa jos joku kiihdyttää autoaan jossain kaukana, eikä aiheuta vaaratilannetta?
      Ettei kyseessä ollut vain kateus, kun joku Tarja Halosen näkönen tyyppi on saanut hienomman auton kuin sinä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      280
      7337
    2. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      41
      3816
    3. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3418
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      66
      3117
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      111
      2795
    6. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      30
      2559
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      48
      2463
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      52
      2216
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      68
      1993
    10. Pitäiskö meidän tehdä jotain

      Mennä vaikka kihloihin?
      Ikävä
      97
      1837
    Aihe