Juttukaveria nuorelle naiselle?

Heippa!

Olen 17-vuotias nuori nainen, joka etsii keskusteluseuraa suunnilleen samanikäisistä nuorista, sukupuolellasi ei ole väliä.
Olen iloinen, ulospäinsuuntautunut ja rohkea.
Eniten nautin pitkistä kävelyretkistä, työstäni lasten parissa, kirjoittamisesta sekä lukemisesta.
Käyn tällä hetkellä kaksoistutkintoa valmistuen keväälllä 2012 lähihoitajaksi.

Minulla on kotipaikkakunnallani runsaasti kavereita, mutta keskustelut heidän kanssaan ovat niin pinnallisia ettei niistä saa paljonkaan irti. Parhaat ystäväni ovat minua useamman vuoden vanhempia, joten välillä on hyvinkin vaikea löytää aikaa minun opiskelujeni ja heidän töidensä välillä. Kahdesta parhaimmasta ystävyyssuhteestani saan tarvittaessa paljonkin tukea, he saavat minut nauramaan paskanakin päivänä! :) En siis etsi ihmistä kelle vuodattaa kaikki syvimmätkin tuntoni vaan henkilöä, jonka kanssa voisi vaihtaa arkipäivän ajatuksia ja myöhemmin ehkä jopa tavata.

Sen verran voisin kai paljastaa, että olen menossa kesätöihin Mustasaareen, joten olisi upeaa jos olisit Vaasan suunnalta, niin kesällä voisi vaikka tavata! Kaikki yhteydenotot kuitenkin huomioidaan, joten sormet vaan näppäimistölle juoksemaan! ;)

Terkuin
erioi(at)suomi24.fi

2

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TurPPu

      Moro, oon poika, toukokuussa täytän 17. Asun Vaasassa, hiukan ujohko, en mikään prinssin näköönen =D.. Tykkään katsoa leffoja, olla ulkona, yksin pyörin enempi, ei niin paljoon kavereita, kyllä muutama löytyy, ja tykkään jutella jos aihe kiinnostaa.. =D

      [email protected]

    • J-happo

      Hei, olen just 18-vuotta täyttänyt poika Lahdesta. En pahemmin oo tämmösii nettijuttui kokeillu, mutta kerta se on ekaki. Tykkään vähän kaikesta: kirjoista, musiikista, piirtämisestä ja elokuvista. Voit laittaa viestiä ni nähdään sitten, miten kirjottelu lähtee sujuu:)

      [email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      127
      5294
    2. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      188
      4473
    3. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      176
      4400
    4. Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä

      Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas
      Maailman menoa
      82
      4076
    5. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      61
      3680
    6. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      103
      3630
    7. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

      Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
      Maailman menoa
      33
      3389
    8. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      15
      3359
    9. Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista

      kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi
      Maailman menoa
      17
      3307
    10. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      46
      3271
    Aihe