Miten pukeudun anime/manga hahmoksi?

Juila

heips! Kaverini järjestää bileet joissa pitää pukeutuu manga/anime tyypiksi. Ei tarvitse olla mikään tietty tyyppi. Mitä kannattaisi laittaa päälle? Olen lukenut jonkin verran mangaa mutta olen kuitenkin vielä aika onneton asian suhteen :S miten hiukset kannattaa laittaa tai minkä tyyppisiä vaatteita? olisin todella iloinen avusta!! :) Kaikki apu on tarpeen..

5

901

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokoriko
    • SaSaka

      Heips! Voisit pukeutua ninja tyylisesti meinaan niitä anime/manga sarjoja on paljon missä on ninjoja esim. Naruto. Tai voithan tietysti joksikin koulutytöksikin pukeutua etsit vain jonkinlaisen koulupuvun. Ja hiukset voit oikeastaan laittaa miten vain. Ja voithan myös yhdistellä kaikkea anime/manga hahmojen vaatteita. Mutta jos haluat yksinkertaisen niin koulupuku voisi olla aika hyvä ei tarvitse muutakuin hame (voi olla housutkin), kengät, paita (mielellään valkoinen), kravatin voi laittaa jos haluaa mutta ei se ole pakollinen ja hiukset voi jättää auki tai tehdä kampauksen. Voit tietysti ottaa jonkun koululaukunkin jos haluat. Siinä pari vinkkiä jos olisi apua ^^

    • Miyoko

      kissankorvat on aika helppo värkätä. Hännän voi tehdä samalla kun vauhtiin pääsee. Itse löysin ohjeen ensimmäisestä anime-lehdestä. Tai jos et pidä kissoista, ohjetta on helppo soveltaa vaikka jäniksen tai leopardin korviin.

      • olisi tosiaan melko hyvä idea. Mitään isompaa ei kannata väsätä, ellei ole paljon aikaa. Jos kotoa löytyy anime-lehden 1. numero, niin ohjeen voi katsoa sieltä.


    • Summer

      Tuotanoin.. kinkkistä, mutta jos itse olisin sinä, laittaisin ööh jonkun ehkä napapaidan. Ja jos ei napapaitaa niin jonkun värikkään paidan. Sitten laittaisin minihameen tai farkut (yksiväriset) Ja paljon meikkiä : ) Noniin en mee liiallisuuksiin :D Tossa vähän vinkkejä.. toivottavasti auttais.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?

      Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.
      Maailman menoa
      323
      4239
    2. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      147
      3887
    3. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      69
      3332
    4. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      231
      2849
    5. Ei se halua mitään!!

      Arkailija koko tyyppi!
      Ikävä
      61
      2408
    6. Jätän tähän viesti kaivatullesi

      jos jotain jäänyt sanomatta. 👇
      Ikävä
      154
      2012
    7. Olet kyllä erittäin huono yhdistelemään pisteitä.

      Etkä vain sinä vaan kaikki teilläpäin.
      Ikävä
      34
      1777
    8. Onko jo liian "vanha" vai mitä mieltä olet? 57-v. saa raakaa tekstiä tv:ssä

      The Summit Suomi tv-ohjelmassa 57-vuotiaan Maritan jaksamista kyseenalaistettiin iän takia. Onko tässä iässä jo liian "v
      50 plus
      35
      1428
    9. Etkö sitten itse

      ole koskaan ylittänyt rajaa?
      Ikävä
      43
      1423
    10. Mitä järkeä iskeä

      Varattua ja yrittää saada sitä eroamaan
      Ikävä
      45
      1285
    Aihe