Kun vain persut ajaa Suomen asioita

äänipersuille

Seinältä
Mitta tuli täyteen! 22 päivä klo 12.00 on väkeä menossa Alahärmän koulukeskukselle antamaan tukensa näille lapsille, jotka syytöminä joutuvat kantamaan vastuun päättäjien munattomasta politiikasta. Rehtori vielä kehtaa kieltää lapsia edes puhumaan kokemuksistaan koulun ulkopuolella.
Itse aion saapua muiden jatkoksi paikalle. Nyt on näytettävä että tätä kansaa ei Sipilän komennolla hiljennetä. Tästä lähtien on lopetettava nöyristely ja näytettävä, että Suomessa on vielä miehiä ja naisia, joille ei kelpaa pelkästään maksajan rooli tässä unelmassa. Jos me ei lapsia suojella, niin kuka sitten? Opettajat ei uskalla puuttua kun itsekin saavat näiltä iäkkäiltä teineiltä nenäänsä.

21

564

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • callekiwes

      Puhut täyttä asiaa.

    • Sipilällekin_tiedoksi

      Jos on jostakin asiasta eri mieltä se ei ole vihapuhetta tai tämä Suomi on muuttunut ihan joksikin muuksi kuin mitä se alunperin oli

      • terroristit.pois

        Nykyään on niin että TOTUUS = "VIHAPUHETTA".


    • jaa-sitten

      Asian puolesta kaikki paikalle, suomalaisuutta puollustamaan.

      SUOMI ON SUOMALAISTEN

    • Hyshyslapset

      Pitää vain ymmärtää, jos joku raiskataan tai tapetaan tämän pään silittelyn johdosta.

      • piälevain

        Ei näitten kassa kanata olla missään tekemisissä, pysytävä niin kaukana kun pystyy, muttei väisteläkään passaa ei yhtään.


    • tottatämäkin

      On vain ajan kysymys,koska Kauhavan keskustassa tapahtuu väkivaltainen yhteenotto matun/matujen kanssa.

    • Vitun.vittu

      Aion äänestää persuja seuraavissa eduskuntavaaleissa koska muuta vaihtoehtoa ei ole, kuten pressan vaalit, ainut vaihtoehto. Suomalaisten asiaa ei kukaan muu valitettavasti aja.

      • presupekku

        Näyttää siltä että presut saa seuraavissa vaaleissa murskavoiton koska he uskaltaa sanoa asiat niin kuin ne ovat


      • Persut_on

        Enimmäkseen pelkureita jotka pelkää erinäköisiä ja tapaisia ihmisiä ja jotka on helppo masinoida joukkopsykoosiin.


      • Persut_on kirjoitti:

        Enimmäkseen pelkureita jotka pelkää erinäköisiä ja tapaisia ihmisiä ja jotka on helppo masinoida joukkopsykoosiin.

        Sittenhän meidän pitäisi pelätä persuja, jos erinäköisiä aletaan pelkäämään. 🤣

        http://per-looks.tumblr.com/


      • IrakinTrolli

        Kyllä sulla on aihetta pelätä persuja ja vihreitä miehiä. Ne lopettaa sun bisnekset... Hyvin pian.


    • Talvisodanhenki

      Nyt tarvitaan kovaa asennetta!

      • ryhtiä-jatoimintaa

        Ja esillä olemista asiansa puolesta, E-Pohjanmaa on suomalaisten ja tavat suomalaisia kulttuuria.


      • Beobachter
        ryhtiä-jatoimintaa kirjoitti:

        Ja esillä olemista asiansa puolesta, E-Pohjanmaa on suomalaisten ja tavat suomalaisia kulttuuria.

        Oikein, ja kulttuuria on suojeltava.

        Ennen joukkovoimamme todellista näyttöä 22.9. meidän on vaivihkaa käytävä läpi kaikki Groß-Kauhavan kirjastot ja ryhdyttävä toimiin.

        On täysin mahdollista, että alkiolaisuuden kaapuun verhoutuneet suvakit ovat ujuttaneet niihin epäkristillistä saastaa. - Haluaako kukaan sen päätyvän lastensa käsiin?


    • Beobachter

      Puhtain sydämin lähdemme Alahärmään antamaan kaikkemme valkoisen isänmaan puolesta. Se on puheenjohtajan tahto, ja ihanan presidenttiehdokkaamme kuva johdattaa askeleemme kohti lopullista voittoa.

    • TurhaHallitus

      Totta, vain PS ajaa kansan asiaa. Hallitus hyssyttelee ja vain kantasuomalaisia seurataan. Hyvänen aika, päättäjien olisi aika nähdä, mitä ovat tehneet lapsille ja naisille tässä maassa.

      • kirjoita.tuo.YouTubeen

        TEIDÄN SYYTÄNNE.


    • Turhahallitus

      Todella sääli, että hallitus on uhrannut LAPSET ja NAISET poliittisessa korrektiudessaan. Hyvä, että järjestätte mielenosoituksen.

    • totalon

      Sipilä on pervertikko. Hän pakottaa kansan elämään valheessa. Valehtelu on tie totaalituhoon,

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kehu kaivattuasi yhdellä lauseella

      "Hän on todella mielenkiintoinen henkilö. "
      Ikävä
      136
      2262
    2. Taisit vihdoin ymmärtää

      Kuinka hirviö mun silmissä olet/olette. Antaisitte mun vaan nyt olla, että palaudun tästä edes joskus.
      Ikävä
      15
      1721
    3. En uskalla liikkua yöllä yksin ulkona

      Tai lähteä viettämään iltaa, kun kotiinpaluu myöhään ei tunnu hyvältä. Kerroin tuon yhdelle miehelle. Arvaa mitä hän va
      Ikävä
      182
      1581
    4. Päivän persu: Maahanmuuttajat ovat "rupusakkia"

      Voi Petteri parkaa 🤣 "Kansanedustaja Mauri Peltokangas (ps) kutsuu kolmansista maista Suomeen muuttavia ihmisiä rupusa
      Maailman menoa
      432
      1547
    5. Tänään sen huomasin ja se tuntuu

      Vapauttavalta. Saavuttomaton rakkaus on loppunut. En tunne enää kaipuuta enkä rakkautta. Nyt voin alkaa taas elää eikä t
      Ikävä
      121
      1365
    6. Miten yrität saada tilannetta eteenpäin

      ettei jäätäisi päikoilleen, missä kumpikin ikävöi omalla tahollaan?
      Ikävä
      76
      1113
    7. Se nainen joka sua kaipailee on melkoisesti

      Lihonut. melkoisen Noloo. Mieheltä tutulle miehelle
      Ikävä
      98
      1079
    8. Et tule koskaan löytämään tällaista syvyyttä kenestäkään toisesta

      Jos vaan tietäisit, kuinka paljon tunnen sinua kohtaan. Jos vaan tietäisit, miten paljon merkitset minulle.
      Rakkaus ja rakastaminen
      92
      1059
    9. Kauneutesi kiinnitti huomioni

      mutta oikeesti rakastuin tapaan, miten näet asiat ja kaikki. Olet liian ihana, enkä tiedä miten sen saisin sanottua.
      Ikävä
      33
      1032
    10. En ymmärrä

      Miksi ikinä olen mitään hyvää tuntenut sinua kohtaan. Koskaan et ole mitään hyvää halunnut mulle.
      Ikävä
      92
      979
    Aihe