Silikonit?

Rinnaton

Hei,
Olen ihan tavallinen perheenäiti. Minulla on ollut aina pienet rinnat, mutta rinnat kuitenkin. Toisen lapsen imetyksen jälkeen jäljellä on vaan roikkuvat nahkapussit. Olen ihan tosissaan alkanut harkitsemaan silikoneja, miten minun kannattaisi toimia? Ja minkälaisesta hintahaarukasta n. suunnilleen puhutaan?

15

1143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mustelmeisson

      Nyt on menossa kova hintakilpailu suomalaisillakin klinikoilla. Katso keskustelupalstoilta mitä kirurgeista sanotaan. Viroonkin voi mennä jos on saattaja mukana..yksin en lähtisi, senverran sekaisin on monta päivää leikkauksen jälkeen. Minun leikkauksestani on nyt viikko aikaa...olin KL sairaalassa hyvässä hoidossa. Todella ihana ilmapiiri, hyvä hoito ja maineikas kirurgi. Viihdyin ja kun voin hieman huonosti lääkkeistä jossain vaiheessa.Minua pidettiin kädestä ja juteltiin ja hoidettiin lääkitys kuntoon. Hinta erittäin kilpailukykyinen laatuun verrattuna. Takuu ja jälkihoito sisältyvät hintaan! Lähtökohta lapas-B ja nyt ihana täyteläinen povi kokoa dd.Ei satu mihinkään enää ja olen jo ihan työkunnossa. Pidän silti kaksi viikkoa lomaa, koska työni on hyvin fyysistä! Mene ihmeessä jos kukkaro kestää. Leikkaukseni maksoi 5500 kaikkine kuluineen!

    • Hei,
      Kiitos kysymyksestäsi. Aivan aluksi voisit tulla plastiikkakirurgisen sairaanhoitajan ilmaiselle konsultaatiokäynnille,missä voimme kartoittaa tilannettasi. Kustannusarvio on alkaen 4450 e implantit, alkaen 750 e/pari.
      Ajan voit varata numerosta 043-8202275.

      Ystävällisin terveisin
      Plastiikkakirurgiset sairaanhoitajat

    • Rinnaton

      Mä olen oikeasti kuvitellut, että Suomessa leikkaukset maksaa ihan sikana, mutta eihän toi ole pahakaan. Tiedän mitä saan tänä vuonna joululahjaksi :)

      • Hekohekoh

        Tuo on kyllä hyvin monelle puolen vuoden palkka ja lisäksi on vähän muitakin menoja.
        Taidat olla itse silikonikauppias.


    • joululahja 2010

      Mulla makso Terveystalolla silikonit yht.n.6500e(sis.leikkaus, implantit ja urheiluliivit).
      Ja tosiaan kannattaa kirurgin mukaan sitten katsoa :) Itse valitsin ihan sen mukaan, että kuullut olevan todella hyvä työssään. Kauan ollut alalla joten kokemusta!!!
      Paikallakin väliä. Pääkaupunkiseudulla on aina kalliimpaa..siellä n.8500€ sama minkä sain keski-suomessa yllämainitulla hinnalla. Eli 2000e halvemmalla.
      Tietty muutama satanen lisätään JOS jää yöksi sairaalaan..mutta halvemmaksihan se tulee jos ottaa hotellin ja on saattaja :)

    • Järrrrrrrkyttävä

      Hinta aineesta jonka todellinen arvo on muutama kymmenen euroa,joku vetää välistä infernaaliset katteet.

    • Mikä sairaala tämä

      Tässä ketjussa eräs kirjoitti: "Olin KL-sairaalassa..."

      Kysyisinkin mikä on KL-sairaala??

      • tissut

    • Meillä Terveystalossa rintaimplanttien laitto maksaa 4400 e implantit 750 e /pari tukiliivit 86 e ( jollei halua itse niitä hankkia edeltävästi) mahdollinen yöpyminen 315 e.

      Ystävällisin terveisin
      plastiikkakirurgiset hoitajat

    • tissti
    • leikkaukseen menossa

      the lookin kautta on moni tuttu käynyt ottamasss ja todella tyytyväisiä ollut hinta.3390€kaikkineen. itse menossa tulevalla viikolla sinne ja jännitys kova. =)

      • Mammaahhh

        Moikka! Itse ajatellut kanssa The Lookiin mennnä imetyksen jälkeen.
        Voisitkohan kertoa miten siellä meni ja olitkos tyytyväinen tulokseen:)


    • leikkaukseen menossa

      moi,MAMMAAHHH!
      olin viime perjantaina tallinassa the lookin kautta leikkauksessa.
      minua ei ole ikinä nukutettu niin sitä pelkäsin eniten.
      henkiilökunta ihan ok.mukavia mutta huomaa että ne vain tekee työtään siä eikä paljoa välitä että miltä susta tuntuu. minulla oli mies mukana joka yöpyi samassa huoneessa niin en oisi kyllä ilman häntä pärjännyt kun ei kunnolla pysytynyt liikkua vuorokauteen.
      olen TOSI tyytyväinen leikkaukseen ja sen tulokseen.
      minulla oli vain tosi huono olo koko ajan leikkauksen jälkeen kun sieltä lähdin niin menin heti suomessa lääkärille jolta sain kunnon kipulääkkeet ja pahoinvointi lääkkeet.
      suomen lääkärikin sanoi että todella siistiä jälkeä kyllä tehnyt. =)
      suosittelen kyllä tosi paljon koska hinta on vain 3390€ kun suomessa PALJON enemmän.
      ja monet puhuu että virossa on parhaat kirurgit leikkaan rintoja kun siellä niitä leikataan joka monetkin rinnat päivässä.

    • oopsMyBoobs

      Täällä kans yksi Virossa käynyt.
      Rintoja suurennettiin ensin 3,3dl ja puolenvuoden päästä kontrollissa varasin uuden ajan koska koko tuntui liian pieneltä. Molemmilla kerroilla leikkausaika oli alle viikon päässä. Toisella kerralla implanttien kooksi valittiin 5,5dl ja itselläni se on koko DD. Ole mielettömän tyytyväinen!

      Virossa oli ainakin omalla kohdallani hyvä palvelu, kirurgi puhui suomea ja sai olon rennoksi ja pelottomaksi kun käytiin leikkausta läpi. Nukutuksesta herättyäni olo oli aika hutera ja hoitaja kävi useamman kerran kyselemässä vointia ja tuomassa juotavaa yms. Hyvä kokemus kaikkinensa.

      Koko setti, leikkaus implantteineen päivineen, matkat, yöpyminen ja liivit 3200e(toka kerta 3000e). Eikä mitkään pilipali implantit vaan tunnetusti laadukkaat Mentorit.

      En ikinä maksaisi näitä Suomen hintoja vaikka se ei rahasta olekkaan kiinni, todella kovaa rahastusta sanon mä. Eikö edes tukiliivit kuulu hintaan?

      • Double-Ö

        Vertaat siis Suomen hintoja Viron hintoihin ja pidät sitä rahastuksena? Oletko huomannut minkään muun palvelun olevan halvempi Virossa?! Mistähän se voisi johtua?

        Hyvä että sait tekokuulat. Nyt kun jostain saisi vielä geeliaivot.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      125
      2058
    2. Ajattelen sinua nyt

      Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu
      Ikävä
      22
      1460
    3. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      63
      1161
    4. Yritys Kannus

      Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett
      Kannus
      11
      1079
    5. Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin

      Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti
      Ikävä
      10
      1047
    6. Oletko täällä mies?

      Mitä mietit? ❤️ varmistan vielä, että onhan kaikki ok meidän välillä?
      Ikävä
      88
      942
    7. Eikö ole jo ihan sama luovuttaa

      Meidän suhde ei ikinä toimisi.
      Ikävä
      80
      819
    8. Mies kadonnut

      Kukas siellä kolarissa on kadonnut
      Kolari
      17
      807
    9. Kuin sonnilauma

      Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon
      Kuhmo
      16
      731
    10. Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa

      Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks
      Lieksa
      107
      671
    Aihe