Nyt itsensä taloudelliseen ahdinkoon siittänyt mies pyytää oikeudelta helpotusta elatusmaksuihin.
WREG-TV:n mukaan osavaltio karhuaa tällä hetkellä jo puolet miehen palkasta. Koska Hatchett ansaitsee vain minipalkan verran, osa äideistä saa kuukausittain vain vaatimattoman yhden euron verran elatusapua.
Lasten iät vaihtelevat vauvasta 14-vuotiaaseen. Hatchettin mukaan eräs syy mahdottomaksi paisuneeseen tilanteeseen on ollut se, että hän on onnistunut tulemaan samana vuonna neljän lapsen lisäksi – kaksi kertaa.
Vuonna 2009, kun mies oli oikeudessa edellisen kerran maksujen vuoksi, hänellä oli 21 lasta. Tuolloin mies vakuutti, että lastenteko saa riittää.
Osavaltio ei voi määrätä miestä lopettamaan lasten siittämistä, sillä mitään lakia ei ole rikottu.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/lupaus-petti-33-vuotiaalla-jo-30-lasta-11-naisen-kanssa-/art-1288470928576.html
Mikä avuksi?
30-vuotiaalla jo 30 lasta 11 naisen kanssa
Palstan väki
1
52
Vastaukset
Ehkä hän ottaa kirjaimellisesti kehotuksen tulkaa ja täyttäkää maa.. Tai aivan sattumalta on osunut yksiin 11 itsensä kaltaisen naisen kanssa; ei hajuakaan ehkäisystä.
Vehkeet on tuomittava valtiolle, muu ei enää auta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää2414733Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri4573401Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt152388Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa232031Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja91273Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat281169- 741093
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar691055- 791054
- 54966