Poistatteko te tuolta Kymenlaakso-palstalta osiosta Kouvola...

..pyytämäni ketjun

....pois, vai pitääkö soitella poliisille, että se on pyydetty poistamaan, koska eihän tänne mitään voi kirjoitta, kun alkaa satelemaan sontaa ketjun täydeltä.

4

77

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 123.
      • poistoon

        Juurikin tuon jälkimmäisen Kouvolaa koskevan juttuketjun, joka on tunnustaen mun aloittama ketju, mutta kun sinne on jotkut kommentoineet niin epäasiallisesti, niin en voi muuta kuin pyytää poistamaan koko ketjun.

        TEhkäätte se jo.


    • Hei,

      Ketju on nyt poistettu. Rekisteröityneenä käyttäjänä voit myös itse poistaa aloittamiasi ketjuja. Vinkiksi vaan. :)

      Terveisin,
      Elina
      Suomi24

      • Tämäpä tästä

        En ole rekisteröitynyt käyttäjänne.

        Mielestäni myös ei - rekisteröityneen viesteilijän pitäisi saada poistaa ilman välikäsiä aloittamansa viestinsä, joka poikii asiallisuudestaan huolimatta sairaalloisten viestittäjien asiattomia kaikenmaailman solvausnimittelyjen kera välispiikkejä kirjoittajia haukkuen tuikituntemattomuudestaan anonyymejä asiallisiakin kirjoittajia kohtaan.

        Mutta tää on tätä, ettehän te pysty millään valvomaan edes esim. seksipalstallanne kävijöiden todellista ikää, sillä ei rasti ruutuun: "olen yli 18 vuotias" takaa sinne tulijan oikeaa ikää, joka saattakin olla ihan oikeesti esim. 7 v..

        Poliisissakin tiedostetaan tuo ongelma, ja sekin, että kaikki täällä hyörivät eivät viitsi alkaa tekemään rikosilmoitusta joka ikisestä herjaavasta viestistä, joka kohdistuu kirjoittajaan, vaikka ipm-osoitteen perusteella puskistaan kiksejä saava haukkuja saataisiinkin kiinni, niin moni ei viitsi edes vaivautua, mutta se on selvää, että aina on molemmissa päissä viesteilijöistä näppiksen päässä aito ihminen, eikä apina!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      136
      2639
    2. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      107
      2140
    3. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      40
      1775
    4. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      40
      1599
    5. Kyllä mies pakit kestää

      Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n
      Ikävä
      60
      1506
    6. Palomestari sytytti tulipalon Kankaanpäässä

      Kankaanpää ei yllätä koskaan. Oukarinkadulla syttyi rivitalossa tulipalo toukokuussa 2024. Nyt sen sytyttäjää syytetään
      Kankaanpää
      30
      1212
    7. Kuka on Farmi Suomi Riiko?

      Farmi Suomi -realityssä Riiko Sakkinen on saanut paljon tv-aikaa. Riikon ajatuksia ja toisten nokittelua sekä lopulta pe
      Tv-sarjat
      11
      1150
    8. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      58
      1140
    9. Vastuuhenkilöt

      Ketkä ovat Lapuan Kotiasunnot-yhtiön tili- ja vastuuhenkilöt? Nimet kehiin, julkista tietoa.
      Lapua
      63
      1096
    10. Pelataanko sivistyslautakunnan päätöksissä reilua ja avointa peliä?

      Huomasin, että sivistyslautakunta on tehnyt viikko sitten isoja miljoona päätöksiä lastemme koulukuljetuksissa ja kaup
      Ähtäri
      31
      769
    Aihe