Kankaanpää ei yllätä koskaan. Oukarinkadulla syttyi rivitalossa tulipalo toukokuussa 2024. Nyt sen sytyttäjää syytetään Satakunnan käräjäoikeudessa. Epäiltynä on Satakunnan pelastuslaitoksessa työskennellyt palomestari. Mitä ihmettä!!
https://www.satakunnankansa.fi/satakunta/art-2000011893078.html
https://www.satakunnankansa.fi/satakunta/art-2000011893078.html
Vastaukset 35
Vanhimmat
Ootko vähä vajaa tuo on porin asema. Eli ei kuulu kankaanpään palstalle.
Jos osaat lukea, mitä toki epäilen, niin asia varmasti selviää sinulle. Kyse on Oukarinkadun talon tuhopoltosta KANKAANPÄÄSSÄ, ja palomestari työskenteli PORIN PALOASEMALLA. Mutta ethän sä osaa lukea koska taidat itse olla tuo hoitoa tarviteva palomestari.
Oukarinkatu ei ole kankaanpäätä
lol
Kyllä on
Ei ole
Ei muuten ole, vai väitätkö että tuo kuva on kankaanpäästä?
On se löytyy makkaramäestä
Juu ei varmaa löydy
Hän on palstan häirikkö, ei hän osaa lukea. Nextinä steppinä (hän ei ymmärrä englantia) hän tulee sanomaan, että ota asioista itse selvää, äläkä vingu täällä tms. Hän on köyhä, ajaa vanhalla autolla ja on osaton. Sääli häntä. Me porskutetaan me mersumiehet.
Ajan audilla
Onko palomestari persu? Ja asuiko rivarissa maahanmuuttajia?
Taisi unohtua tämän asian selvittäminen viranomaisilta.
Mutta jos hän teki ammattilaisena vastavalkian ja yritti minimoida vahingot
Jos talo vanha ja käyttökunnoton voi omistajan suostumuksella palomestari sitä paloharjoituksen käyttökohteenakin käyttää.
Kankaanpääläisessä rivitalossa syttyi tulipalo yöllä toukokuussa 2024. Syyttäjän mukaan palomestarina työskennellyt mies oli sytyttänyt palon ja aiheuttanut teollaan talon asukkaille yleistä hengen ja terveyden vaaraa.
Syyttäjän mukaan palomestari oli kävellyt läheisen talon päädyssä olevan teknisen tilan ovelle ja sytyttänyt oven alareunasta alkaneen palon sytkärillä.
Hänellä oli mukanaan omasta asunnostaan sanomalehteä, sytytyspaloja ja sytytysnestettä, SK kertoo.
Sitten palomestari oli poistunut omaan asuntoonsa, mutta palannut myöhemmin koputtelemaan palavan talon asuntojen ovia ja käskenyt ihmisiä poistumaan asunnoistaan.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/e003266e-5fe4-46df-b447-cdce659d3414
Palomestari asui itse samassa talossa.
Vieläkö siellä keskustassa urheilukaupat palaa?
Kuka tämä mestari on.
En tiedä, mutta sekaisin näemmä ainakin
MP?
Todella vaarallinen kahjo!
Rakastaako tulta, jotkut palomiehet on pyromaaneja, tuli vetää puoleensa.
Että semmosta, täälä se viisaus tosiaan asuu.
Taitaapi olla V. V. Tekoäly löytää kyllä koko nimenkin.
Mistä se saatte aina nimet selville? Nyt mulla menee koko päivä selvittää tuo nimi V.V.
Selvitä asia itte äläkä täällä itke
Todellakaan mikään vv ole.
Persupaikkakunnalla voi tapahtua mitä vain.
Kai oli työt vähissä Kankaanpäässä, mutta on Hengen Vaarallinen tämä mies.
Oisko ollut mielenilmaus kun silloin oli kokeilu missä savusukeltajat ovat ambulanssikeikoilla, jos tuli mitta täyteen kokeiluja.
Jo Nikke Pärmi sanoi, "ammaddimiehiä däällä darvidaankin".
Ei ole ensimmäinen paloja sytytellyt palomies. Erään ison telakan tehdaspalokunnassa oleva mies jäi lopulta kiinni useita tulipaloja sytyteltyään ja sammutuksiin osallistuttuaan.
Oliko oma yksikkö leikkausuhan alla ja halusi vaan varmistaa että duunia löytyy jatkossakin?
Selvästi on ainakin vaikutusvaltaa,kun jokainen kirjoitus joissa oikeat edes nimikirjaimet ovat esillä on poistettu alta aikayksikön!
Vinkkinä niin pienellä googlauksella saat esim minfosta tai tekoälyllä selville Tämän KyseiseN palomestarin
Tuota ittekkin epäilin,ettei mäntymetsää ainakaan ole siellä päin! Ihan jo kommenttina tähän kuinka nopsaa ne kirjaimet sieltä näkyy poistuvan.
On se kumma jos hv verkostot toimii jo täällä netin palstoilla?
Auta kun sanot jotain kakesta,jormasta tai muista niin ei kauaa ehdi kommentti vanheneen
Hyvät veljet varmaan myös saaneet näppinsä jotenkin tuonne moderointiinkin myös!
Ei silti, kepulla paljon siis todella paljon hyvääkin annettavaa meidänkin seudullemme, älkää hyvät ihmiset antako yhden täys Jorman pilata kaikkien muidenkin mainetta! (Vaikka toki itsellänikin on ihmetystä miten tällainen hlö voi toimia poliisina& politiikassa!)
Jorma sivuun ja oikeat rehelliset ihmiset tilalle!
Toivotaan punamultaa seuraavaksi hallitukseksi, toki ilman lessuja&jormaa. Persut&kokkarit ovat nyt tarpeeksi kauan saaneet näyttää mihin heistä on! Oman paikkakuntanme Persu edustaja on ainakin yksi poissaolo&osallistumattomuus kuningas sillä mäellä, ainut asia mistä olen kuullut hänenkin mainittavan oli tuo harhainen ajattelu Pori Haapamäki radan avaamiseksi. Joka siis on aivan yhtä järjetön projekti miljardeille,kuin pääministerimme onneton avaus saada matka-aikaa hki-Turkuun 15min lyhyemmäksi miljardeilla!
Mitäs jos otettais vanha kunnon maalaisjärki käyttöön ja varsinkin tässä taloustilanteessa käytettäisiin nuo rahat maanteiden ja olemassa olevien (käytössä myös) ratojen parannukseen niin kuin myös asiantuntijat ovat suositelleet.
Vaan kun heitä ei Persut usko,ties vaikka olisivat sosialisteja..