Hei!
Saimme tänään postissa odotetut siemennesteen tulokset, jotka ei tosiaankaan näytä hyvältä.
tilavuus: 3,5ml
tiheys: 3,4milj./ml
määrä: 11,9 milj
liikkuvuus
suoraan etenevät: 0%
mutkittelevat: 4%
paikallaan: 20%
liikkumattomat: 76%
motiliteetti, A&B: 4%
normaaleja siittiöitä: 1%
epänormaaleja: 99%
tulokset olivat pari vuotta sitten hyvin samanlaiset, onko tässä toivoa?
ensvkolla tarkemmat tutkimukset jne...
Alustavasti olisi kiva tietää ,voidaanko tämmösillä tuloksilla saada mitään aikaiseksi???
Spermatutkimuksen vastaukset
2
254
Vastaukset
Hei,
Kiitos kysymyksestä. Tarkempien tutkimusten jälkeen, ellei muuhun hoitoon ole aihetta suosittelen koeputkihedelmöityshoitoa, joko maljahedelmöitys (IVF) tai mikrohedelmöitys ICSI. Näillä menetelmillä teillä on vielä hyvä mahdollisuus saada lapsi.
Onnea jatkoon
Anne-Maria / Väestöliiton klinikat- satle
Heippa! Meidän siipalla Prikulleen samat tulokset, siittiöiden määrä oli hieman suurempi.. Mutta me ollaan menossa inseminaatioon elokuussa jos vaan kaikki hyvin menee! :) Olin ite kanssa ihan maassa ku tulokset saatiin, kun ensimmäinen lääkäri ei sanonu oikeen mitään.. seuraava sitten kerto että voi tulla jopa luonnollisestikkin raskaaksi! Tsemppiä sinne!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1802187
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,871570Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1821444Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta141274Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita431112Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!2131074- 45987
- 97905
- 85845
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan49805