Keskikyölle

lyyra*

Elänkö nyt etsikko aikaa vai mistä onkaan kysymys? Yksinäinen olo, suhteeni joihin lähden epäonnistuvat yksitoisensa jälkeen. Miehet eivät lopulta olekkaan kiinnostuneita minusta, näin kävi nytkin kesän jälkeen. Mitä näkisit suhteisiin vastakkaiseen sukupuoleen, nainen siis itse olen. Milloin olisi mahdollista löytää kumppani ja nousisiko loppu vuoteeni mitään piristävää suhderintamalle? Kiitos.

2

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      etsikkoaika viittaa minulle johonkin uskonnollisuuteen. uskon sinun myös miettineen niitä asiota.
      et taida uskoa mihinkään kirkkoon, mutta jumalaan kuitenkin. se on hyvä.

      sinulla taitaa olla aina sama kaava, jolla lähdet liikkeelle. et ole niinkään oma itsesi, vaan sinusta taitaa paistaa päälle se, että olet etsimässä! siihen meidän on keksittävä muutos....

      ajoista en osaa kertoa, sillä en itse edes usko kalentereihin. ne ovat vain olemassa, jotta me osaisimme hahmottaa tapahtumamme ja elää niiden mukaan.

      sinulla on puhdas sydän. olet reilu ja avoin ihminen. kodistasi sinä lähdit mieli maassa, sillä et ollut silloin tyytyväinen elämääsi.mutta senkin asian sinä olet jo korjannut.
      sinulle on lähestymässä lapsi, enkä tosiaankaan osaa kertoa kenen lapsi se on. mutta tämä lapsi tuo paljon onnea elämääsi. onko sinua ehkä pyydetty kummiksi?
      kohtaat myös nuoren tuntuisen miehen, jolla on asiat kohdallaan. hänkin tulee "tiukoista" olosuhteista, mutta hänellä rullaa hyvin.

      jotakin tiukkuutta minä tunnen ja näen sinun elämässäsi. olisikohan sinun kasvatuksesi ollut sellainen?
      tänä päivänä kasvatus on lipusunut niiiiiin lepsuksi, että sellaista ei enää ole. sinusta ei ikinä tulisi niin tiukkaa äitiä.

      näen myös musikaalisuutta, se ympäröi sinun elämääsi. näen jonkin bändin harjoitukset ja siellä sinäkin olet mukana.
      saat kutsut johonkin musiikkitapahtumaan, sen ei välttämättä tarvitse olla suuri ja vallankumouksellinen. mutta sieltä voisit löytää itsellesi miehen!
      tämä mies uskoo musiikkiin ja sen tuomaan tulevaisuuteen.

      eli, kuuntele edelleen musiikkia ja avaa silmäsi!

      t. Keskiyö

    • lyyra*

      Kiitos. Katselmuksessasi oli paljon totta, paitsi että en ole musikaalinen, mutta käyn kyllä tapahtumissa =) Mukavaa kun sinulla oli aikaa tähän, palauttelen jos tapaan kiinnostavan miehen näin. Minulla on kummilapsia, useitakin, eräs heistä erityisen tärkeä minulle.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      75
      5883
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      309
      5255
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      41
      4106
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      298
      3563
    5. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      125
      3378
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      0
      2190
    7. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      127
      2048
    8. 105
      1680
    9. Leo Meller on kuollut

      Mtä sääntöjen vastaista Mellerin kuolemassa?
      Helluntailaisuus
      172
      1371
    10. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      97
      1205
    Aihe