itsemurha myrkyillä

23

oon jo pitkää harkinnu itsemurhaa ja mietinkin että onnistuuko semmoinen esimerkiksi desifiontiaineilla yms?

9

2015

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eikannatatollee

      Mahalaukku vaan syöpyy ja joudutaan kenties leikkaamaan pois.

    • joo, en myöskään

      suosittele, tulee vain pahimmassa tapauksessa elinikäiset harmit, sittenpä vasta masentaakin. Jos tekee itsemurhan, pitää se tehdä aika raa-alla ja varmalla tavalla, kuten korkealta hyppääminen tai hukuttautuminen. (Tämäkään ei mikään suositus, mutta jos pakko on!)

    • Terve 23
      Miettiessäsi millaisia tavoitteita asetat elämällesi mitäs jos soittaisit valtakunnalliseen kriisipuhelimeen.
      Voit vaihtaa ajatuksia empaattisesti sinuun suhtautuvan ihmisen kanssa

      puhelin : 010 195 202
      Kriisipuhelimen päivystysajat ovat arkisin 9-06, la 15-06, su 15-22.
      Sinä voit puhua nimettömänä ja voit luottaa siihen että ajatuksesi pysyvät luottamuksellisina


      kaikkea hyvää

      SOS-kriisikeskus/vapaaehtoinen Markku

    • itsariohjeet pois!

      Itsemurhaohjeet ja niistä kyseleminen ei yksinkertaisesti kuulu tänne.

    • ajatuksin puistattaa

      Et varmaan kuolisi: Tuskainen kokemus kun suolisto palaa. Oleko kirjoitellut täällä aikaisemmin. Viittaako tuo 23 ikääsi?

    • UP

      aiheen nosto

      • kylseniinonet

        Mieluummin lempeä tapa kuin tuskallinen.


    • syanidi...

      syanidi tappaa muutamassa minuutissa. Syankaliumi, vaan mistäs sitä tavis saisi...

    • riuttala76

      Mahtaisi aika epämiellyttävä olla myrkytyskuolema. Itse haluaisin kuolla yliannokseen morfiinia tai heroiinia. Luulisin että se olisi suhteellisen miellyttävä kuolema. Mut toisaalta mun masennuslääkitys toimii sen verran hyvin et kai tässä samantien voi odottaa "luonnollista" kuolemaakin. Tosin mun alkoholinkäyttöni on sen verran runsasta et jos älytön tupakointini ei mua hautaan etuajassa vie niin sit sen varmaan aikanaan tekee alkoholi. Kyl mun tietääkseni purkillisella aspiriiniakin voi kuolla vatsan ja suoliston verenvuotoon, vaan tuskinpa olisi sekään kauhean miellyttävä tapa kuolla. Onneksi en koskaan ole asetta omistanut. Kuula nuppiin kuulostaa niin yksinkertaiselta, nopealta ja varmalta et varmaan jonain huonona päivänä oisin sen toteuttanut, vaikka vähän rumaa jälkeä siitä voisi tullakin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      76
      1069
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      784
    3. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      218
      648
    4. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      34
      492
    5. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      23
      468
    6. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      37
      453
    7. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      70
      435
    8. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      44
      409
    9. Ihan pikku vinkki

      Kannattaa tallentaa kaikki mitä sen naisen kanssa puhuu ettei tule hankaluuksia myöhemmin
      Ikävä
      52
      409
    10. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      18
      404
    Aihe