penisrengas

hämmätynyt

Hei

tuli ostettua sellainen penisrengas vibralla niin missä asennoissa sen pitäis tuntua tytöstä hyvältä kun sitä käyttää? Vibraa ei olla saatu ulottumaan klitorikselle ollenkaa. Sen käyttö on kuulemma satuttanut pelkästään....

4

828

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ukm1

      mulla suunnitemissa suhy leveä penisrengas joissa pallit puristuu omaan renkaaseen tirtääkö kukaan hyvää

    • kaalimato.com

      Hei,
      Yhdynnän aikana käytettäessä kiihotusrenkaan vibraattori osuu parhaiten naisen klitorikseen silloin kun penis on kokonaisuudessaan emättimen sisällä. Tällöin siis peniksen juuressa oleva kiihotusrengas on lähellä naisen intiimialueita. Tällöin penistä tulisi pitää paikallaan ja mies voi painautua lähemmäs naista. Riippuu tosiaan naisen anatomiasta osuuko kiihotusrenkaan vibraattori riittävästä klitorikseen.

      Kiihotusrenkasta voidaan käyttää myös esimerkiksi sormien ympärillä esileikissä. Tällöin vibraattoria on helpompi painaa klitorista vasten juuri oikeaan kohtaan. Kiihotusrengasta voidaan käyttää peniksen juuressa myös ilman vibraattoria jolloin kiihotusrenkaan nautinnollinen vaikutus kohdistuu pelkästään mieheen.

      Terveisin
      Kaalimato.com

    • hgcgchg

      "Vibraa ei olla saatu ulottumaan klitorikselle ollenkaan"

      Ettekä saakaan. Eikä kukaan muukaan saa.

      Ja mieti kokonaisuudessaan kyseistä laitetta: Sinä tunget sen kalusi varteen jolloin erektiosi pitäisi parantua jonkin verran. Se on ihan okei, mutta se värisytin ei käy yhdynnän aikana naisesi paikoissa kuin maksimissaankin puoli sekuntia. Nainen ei yksinkertaisesti ehdi saamaan siitä yhtään mitään. Ja tietenkin, jos painat sen naista vasten niin silloin itse jäät ilman.

      Kaikkein paras laite värisyttämiseen yhdynnän aikana on ihan tavallinen vibraattori jota tyttösi saa itse käyttää. Vibraavia laitteita on sitten vinopino, joten varmasti teillekin löytyy omansa.

      Kyseinen kyrvän ympäri levitettävä rengasviritelmä "naisen iloksi" on vain halpa, kusetukseen tarkoitettu leikkikalu joka sopii vain ja ainoastaan miehen kalun värisyttämiseen, ei mihinkään muuhun. Tuollainen laite todistaa vain siitä että vain harvat seksilelut ovat laadukkaita ja suunniteltu hyvin, joten suosittelen että keskityt käyttämään rengasta vain itsesi vuoksi.

      Naisen klitoris, naisen anatomiasta riippumatta, on sormenleveyden verran korkeammalla kuin se kohta missä kyseisen leikkikalun tärinävärinäpallukka sijaitsee. Siksi kyseinen laite värisyttää, asennosta riippumatta, naisen virtsaputken aluetta ja riippuen siitä millainen itse renkula on, siellä voi olla sitten välissä häpyhuulia ja muuta jotka tekevät sen käytöstä naiselle epämiellyttävää.

      Omalla kohdalla olen huomannut parhaaksi keinoksi väristysrenkaan käyttämisen niin että väristysrenkula on kalun alapuolella ja naiselle sitten oma värinälaitteensa.

      • juppe

        Kiitos asiallisesta kokemus-kuvauksesta. Niin minäkin olen kokenut sen (tosin aika vähäsen).


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      196
      4467
    2. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      74
      4422
    3. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      65
      2365
    4. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      61
      2323
    5. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      58
      2224
    6. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      53
      1856
    7. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      28
      1507
    8. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      110
      1308
    9. Vuoksesi kaiken

      Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua
      Ikävä
      117
      1298
    10. Missä yleensä törmäät kaivattuusi??

      Tai näet hänet!!
      Ikävä
      64
      1207
    Aihe