Saako köyhätkin jo tehdä lapsia?
Vai onko se vain edelleen hyväosaisten etuoikeus?
Galluppi
9
55
Vastaukset
- Iiro Viinapää
Ei saa.
Ei sitä varmaan (vielä) oo laissa kielletty, mutta kyllä se hyvä ois että jokainen vois omilla rahoillaan sen lapsen hoitaa ja kasvattaa.
- Täh?
Eli lapsienteko pitäisi olla vain hyväosaisten etuoikeus?
Täh? kirjoitti:
Eli lapsienteko pitäisi olla vain hyväosaisten etuoikeus?
Olen sitä mieltä mitä tuossa ylempänä kirjoitin.
- ans ku arvaan
Richartti kirjoitti:
Olen sitä mieltä mitä tuossa ylempänä kirjoitin.
Ilmeisesti olet ns. hyväosainen?
ans ku arvaan kirjoitti:
Ilmeisesti olet ns. hyväosainen?
Mikä on hyväosainen? Itse määrittelen itseni keskiarvoksi kaikkien tilastojen mukaan. Oikein keskiarvojen keskiarvo, lähes mittarista riippumatta :)
Richartti kirjoitti:
Mikä on hyväosainen? Itse määrittelen itseni keskiarvoksi kaikkien tilastojen mukaan. Oikein keskiarvojen keskiarvo, lähes mittarista riippumatta :)
Näin jälkiviisaana voisi ajatelle, että ehkä minunkin olisi pitänyt jättää lisääntymättä Henkinen kapasiteettini ei ole ehkä riittävä.
Rikas savolainen ja köyhä stadilainen saisivat kauniin ja fiksun lapsen. Pääasia, että geenit sekoittuu. Suomessa on syntyvyys sen verran alhaisella tasolla, että veronmaksajat loppuu jos aletaan ronklaamaan varallisuuden mukaan. Joten kaikki kynnelle kynevät, kokeilkaa jos vaikka jo tänä yönä tärppäisi.
- muijas on ruma
Häivy ääliö ap.!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2171474- 961286
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan41128Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle171096Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9948Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86920Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.66885- 32850
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest38796Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii45780