Onko kännipuheissa perää?

haluan tietää vain

Nainen on ihastunut mieheen. Nainen ei tiedä onko mies ihastunut häneen. Miehen kaverit kertovat naiselle kännissä, että mies on kyllä ihastunut naiseen myös. Voiko näitä kavereiden puheita ottaa tosissaan tai voiko niissä olle mitään perää? Vai puhutaanko kännissä ihan mitä sattuu ja yritetään saattaa kahta ihmistä yhteen vaikka tiedetään, että mies ei oikeasti ole kiinnostunut?

Ja miten ja kuinka paljon miehet puhuvat toisilleen ihastuksistaan, verrattuna vaikka naisiin? Missä tilanteissa miehet keskenään näistä asioista puhuvat?

12

268

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Voiko näitä kavereiden puheita ottaa tosissaan tai voiko niissä olle mitään perää?" - voi.

      "Vai puhutaanko kännissä ihan mitä sattuu ja yritetään saattaa kahta ihmistä yhteen vaikka tiedetään, että mies ei oikeasti ole kiinnostunut?"
      - sitäki.

      "Miehen kaverit kertovat naiselle kännissä, että mies on kyllä ihastunut naiseen myös" - kyllä sen varmaan ihan ilman niitä kavereitaki huomaa onko toinen kiinnostunu vai ei.

      ja ei kai sillä nyt mitään väliä oo onko päissään vai selvinpäin, ihan yhtälailla selvinpäinki voi sitä paskaa puhua ja päissään olla totuudentorvena.. ennemmin lähtisin miettiin siltä kannalta että mistä ne semmoset puheet on saanu alkunsa, tuskinpa tuommostakaan nyt ihan tuulesta temmataan.. mutta sinäpä ne tyypit oletettavasti parhaiten tiiät/tunnet, siitä sen mukaan sitte.

    • zisel

      HOH HOIJAAA!! Eikö se nyt aikuisen ihmisen päähän vieläkään ole mennyt että alkoholi, siinä missä muutkin päihteet, vaikuttaa ihmisiin erilailla. Vaikka olisit samaa sukupuolta, samanikänen, samanpainonen, syönyt samallailla viimesen kuukauden kuin minä, syönyt yhtä kauan samoja lääkkeitä kuin minä, nukkunut viimeisen kuukauden saman verran kuin minä, kohdannut täsmälleen samat tunteet viimeisen kuukauden aikana kuin minä, niin SILTI se alkoholi voi vaikuttaa vielä erilailla. Jos mä näen vihreitä pikku-ukkoja kännissä niin ei se sitä tarkota että myös sinä näet. Tai jos mä puhun totta kännissä niin kaikki muutkin puhuu.
      Ihmisten yksinkertasuus kyllä pistää vihaksi joskus.

    • Jos joku sanoo aina kännissä "Olet täys p**ka" ja selvänä sanoo "Olet paras kaverini", uskon enemmän sitä kännissä olevaa. Alkoholi monesti vapauttaa ihmisen puhumaan suoraan. Siksi ujoille suositellaan ottamaan muutama paukku, jos haluaa tehdä lähempää tuttavuutta ihastuksensa kanssa.

      Kaverit taas saattavat ihan tarkoituksella olla liikenteessä, sitä ei tosin voi tietää haluavatko he kaverinsa seurustelevan kanssasi vai nolata jomman kumman teistä.
      Voihan tuo mies ajatella sinusta, ettei halua seurustella kanssasi vaikka olisit maailman ainut nainen ja känniset kaverit saavat siitä tietysti kivan kepposen.

      • Toinen vaihtoehto on, mies on sanonut voivansa viettää kanssasi yhden yön kun on puutteessa ja kaveria on aina helpittävä


    • auttaskohan

      ja kolmas vaihtoehto, mies on ujo ja ei uskalla tehdä paikalla aloitetta mutta kaverit ovat hoksanneet erilaisen käytöksen ollessasi paikalla.

    • Rakkaudentunnustus 3 bofoorin kännissä tarkoittaa juuri sitä mitä sanat kertovat; sillä hetkellä rakkaus ko. naiseen kukoistaa. Mahdollisesti lyhytaikaista rakkautta, mutta sitä syvempää. Kavereiden jurriläppä ei ole ihan niin luotettavaa.

    • Totuuden Kuuleminen:

      .

      Lapsilta ja vakavassa myrkytystilassa olevilta kuulee Totuuden

      Har!

      .

      • Suomen kansa

        Näin on ja persuluuserit on pahimpia paskanpuhujia.


      • Nou Wei:.!1#%?+
        Suomen kansa kirjoitti:

        Näin on ja persuluuserit on pahimpia paskanpuhujia.

        .

        "Persut ovat tämän maan Kantavia Woimia"

        ha.r

        .


    • rair3

      miehet puhuu näistä asioista saunasa pikkujurrisa 1-2 kaverille korkeintaan niille joihin se luottaa.
      riippuu toki ihmisestä joku voi kertoa kaikille ja toinen ei kenellekään

    • voopotin.

      Kaikki mesessä kerrottu on totta, muu puuppelssonia. :)

      • Iaskin..väärin

        Näin siis Pukkilan suurmanaatti :-)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      202
      6963
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4622
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      36
      4151
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      70
      3219
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1945
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1686
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1670
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1573
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1439
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1227
    Aihe