eri materiaalit

hämppis1990

hei

mitä eroa on jellyllä verrattuna muihin muoveihin, joita käytetään tekopeniksissä? Onko pehmeällä jellyllä helpoin aloittaa vai ovatko muutkin materiaalit myötäileviä limakalvoille? irtoaako niistä jotain epäterveellistä materiaalia, kuten nyt on muualla kirjoitettu?

3

225

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • clgccg

      Jelly tuntuu hyvältä sisällä ja vaikka sen pinta on pehmeä, se on sopivan jäykkä juuri siinä tärkeimmässä sisään-ulos suunnassa. Se on sen verran pehmeää materiaalia että mitat valehtelevat jonkin verran alaspäin. Kovamuovinen, noin 4 senttiä halkaisijaltaan oleva tekopenis tuntuu todella suurelta. Samankokoinen jelly ei missään tapauksessa tunnu niin isolta, vaan paremminkin täyttävältä. Se siis mukautuu sisälläkin muotoihisi.

      Jelly voittaa kovamuovin kuusnolla. Sen tuntu on mahtava, mutta se haju!

      Kun paketin avaat, päivä sen jälkeen koko makuuhuoneesi haisee sille eikä haju käytännössä tule koskaan heikentymään, vaan se haisee sille myös vuoden päästä.

      Jellyn päällä on ehdottoman pakko käyttää kondomia, sillä jos käytät sitä pepussa se haisee 100% varmuudella aivan kauhealle sen jälkeen (peppuleluissa muutenkin tietenkin käytetään kortsua) Pimpistäkin se saa oman selkeän ominaistuoksunsa joka ei ole missään tapauksessa hyvä tuoksu. Suuhun sitä ei voi myöskään ottaa jos sellaisesta temppuilusta pidät, sillä sen makukin on todella voimakas.

      Jos vertaa hajuja asteikolla yhdestä kymmeneen, niin että rikki on asteikolla 10 (rikki haisee todella pahalle kananmunapierulle), tuore omena tuoksuu ehkä noin 1 tai 2. Kahvi tuoksuu ehkä noin 3 tai 4. bensa ja jelly haisee noin 8, joten mistään heikosta hajusta ei todellakaan ole kyse.

      Lisäksi jellyssä on se vika että kondomit eivät pidä siitä, joten hetken kuluttua kortsu alkaa pehmentymään ja menee rikki. Sitä ei voi myöskään säilyttää sen omassa paketissa, eikä missään muovisessa suojassa, koska se pehmentää muoveja.

      Minulla ei ole ollut kuin yksi kaksipäinen jellydildo ja todellakin ihmettelen sen suosiota koska minun nenälleni se oli täysi pettymys. Muutenkin huolestuttaa se että mitä siitä irtoaa kun se syö kortsujakin. En tiedä onko kyse maanantaikappaleesta, mutta eipä huvita alkaa kokeilemaan ostamalla toista.

      Jelly tuoksuu voimakkaimmin ja on pehmein.

      Lisäksi on olemassa muitakin pehmeitä dildoja jotka ovat taipuisia, kuten esimerkiksi kumi, Muitakin materiaaleja on, mutta en tiedä niiden nimiä. Haju on huomattavasti heikompi kuin jellyissä, mutta käytännössä muovien kanssa se menee niin että mitä jämäkämpää, sitä hajuttomampaa ja mitä pehmeämpää, sitä kauheampi haju. Eräs pehmeä dildo on tässä.

      http://www.kaalimato.com/catalog/Plug%20N%20Ride_p_4444.html

      Kumidildot ovat aika pehmeitä, mutta kuten kaikilla pehmeillä materiaaleilla, ne haisevat selkeästi kumelle. Aivan taatusti, jos sellaisen piilotat makuuhuoneeseesi, se joka omistaa dildoja, saa kyllä nokkansa perusteella tietää että niitä on jossain.

      Kolmanneksi jämäkintä on silikoni. Silikoni on yllättävänkin kovaa. Silikoni ei haise käytännössä lainkaan ja se on turvallista. Silikoni taipuu myös ja sen pinta antaa jonkin verran periksi.

      Kovia materiaaleja ovat sitten kovamuovit ja lasi jne. Ne eivät haise ja niihin ei tartu mikään ja ainakaan lasista ei irtoa mitään edes pitkällä säännöllisellä käytöllä, mutta niiden haittapuoli on nimenomaan se että ne eivät anna milliäkään periksi.

      On mahdotonta sanoa millä kannattaa aloittaa koska vasta erilaisten välineiden ja materiaalien jälkeen se oma suosikki löytyy. Riippuu myös hyvin paljon siitä missä ja mihin niitä haluaa käyttää. Jelly on varmasti siinä mielessä turvallinen materiaali että sillä ei voi tökkiä itseään hengiltä ja esimerkiksi peppuun se solahtaa hyvin mukavasti, kun kovempi materiaali voisi tuntua epämiellyttävältä.

      Lisäksi täytyy muistaa että ne kemikaalien irtoamiset tapahtuvat pitkällä aikavälillä, vuosien aikana, ja kun kuitenkin puhutaan intiimivälineistä, niitä kannattaa myös vaihtaa. Jos materiaali menee rikki pinnasta, se pitää vaihtaa välittömästi. Ja jos/kun tuotetta vaihtaa, kannattaa tarkastella sitä onko uusia ja turvallisempia materiaaleja tullut markkinoille.

    • Pillunlutkuttaja

      Kiva! :) nyt mäkin tiedän paljon enemmän!

    • kaalimato.com

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      56
      7835
    2. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      67
      5931
    3. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      66
      5421
    4. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      51
      5313
    5. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      108
      4642
    6. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      108
      2359
    7. Ei välimatka meitä erottanut

      Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e
      Ikävä
      4
      1251
    8. Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!

      Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol
      Maajussille morsian
      5
      1203
    9. Kohta taas mesikämmeneen

      Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa
      Ähtäri
      38
      1046
    10. Olin ihan varma että sä olet se oikea

      Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko
      Ikävä
      47
      1032
    Aihe