Olen seurustellut poikaystäväni kanssa jonkin aikaa, tapasimme internetissä, viime kesänä tapasimme livenä ja ei menny kauan ku alettiin seurustella,suhtemme alkuaikoina emme harrastelleet seksiä,vaan rakkaudenosoitukset olivat suutelemista halaamista ja hellyyttämistä,nyt joulun jälkeen seksi on tullut suhteeseemme,ja ihan viimiset parikuukautta tunnemme toisemme niin hyvin että seksikin luistaa kunnolla ihan orgasmiin asti.
olen jokaisella kerralla ihmetelly ja huomannu et mies päästäisi kyyneleitä orgasmin aikana,nyt juhannuksen aikaan meillä oli hyvä ilta ja päädyttiin rakastelemaan kunnolla,siinä samalla kun mies sai orgasmin viimein, hän tällä kertaa purskahti itkuun kunnolla ja vollottaa jotain 1-2 minuuttia kunnes halaan häntä,en ole kysyny suoraan miksi herkistyt,mutta tiedän että hän on jonkin verran herkkä ja päästelee kyyneleitä jos olen surullinen.
ei se itkeminen ole pahasta pidän hänestä kun löytyy herkkäkin puoli ja minusta se on jotenki söpöä mutta mistä tuo voisi johtua? onko jollakin muulla kokemusta? syy ei ole varmana mikään että mies olisi surullinen seksiin hän aina sanoo ja hokee miten ihanaa oli jne minä olen 20 hän 21v
Mies itkee seksin jälkeen
16
1895
Vastaukset
- Nainen-777
Vaikuttaisi että teillä on läheiset ja lämpimät välit. Voisiko olla kyse siitä, että saadessan hyväksyvää läheisyyttä niin "menneisyyden vaiettu tuska" purkautuisi. Eli veikkaan, että seksuaalisuudessa (ihmisenä olemisessa) ollut säröjä. Tai kaipaisiko läheisyyttä ja hyväksityksi tulemisen kokemista enemmän.
Kunhan arvailen ja mitäpä minä miehen logiikasta ymmärtäisin. - runkatessa
voi olla ihan fysiologinen reaktio. Itsellä kerran tuli orgasmissa kyyneleitä vaikka ei olisi ollut mitään syytä.
- Taasnäitä
Ilon ja surun alueet aivoissa on vierekkäin. Jos on oikein hyvä olo voi surualuekin aktiviotua.
- herkkä sitriina
Antaa mennä vaan.Tuskin mitään erityistä takana.Nauttikaa toisistanne ja ihana on sen läheisen kanssa kokea turvallisesti mielihyvää.Voi olla että ei enää 10v päästä itke..
- lifemocker
jos se on onessaan kun kerrankin sai?
- //Mies//
- miess kaks-kasi
Tosi sonni suoritus.. :DD No,ei vaan..hienoa että itkee jos siltä tuntuu.Tosin,en tajua miksi tai miten.itselläni ei siinä olo tilassa kyllä saisi kyyneltäkään irti vaikka muuten kyllä osaan itkeä jos siltä tuntuu.
- ja hyvä niinkin on
Sillon itkun aiheet vähissä.
- Helpotuksen itku?
Anna itkeä, älä kysele syytä, vaan pidä sylissä. Voi olla pitkän hellyyden kaipuun jälkeistä helpotusta. Mies lienee ollut yksinäinen tai suhteessa ilman todellista hellyyttä. Mikäli näin on, itku loppuu aikanaan. Se ainakin on selvää, että mies on sinun pitää, jos haluat.
Hämmentävämpää varmasti vielä olisi jos vollottaisi vuolaita krokotiilinkyyneleitä ennen herkkää hetkeä :s
- aikuinen mies
No ei se nyt ihan normaalia ole että aikuinen mies itkee seksin jälkeen. On siinä jotain henkisen puolen ongelmia väkisinkin taustalla.
Kyllähän tunteellisen saa olla, mutta jos joka ikinen kerta tulee tippa linssiin seksinä jälkeen tai ihan poru niin huh huh. - löysätkää tahtia
Joutui liian koville!
- Takapuolesi haisee
mutta ei kehtaa sanoa sitä, ja se purkautuu itkuna.
- cry for joy
Älä kysele se loukaa miestä. Ne on ilon kyyneleitä.
Seksi on parhaimmillaan iloinen asia. Olet löytänyt hienon herkän miehen joka osaa itkeä ilosta.
Oletko huomannut, että esim urheilijat itkevät usein voittaessaan. - Mie vaan
Jospa mies ei ole saanut kotona lapsena hellyyttä riittävästi ja seksin läheisyyden tunne antaa voimakkaita tunteita? Voi olla vain tavanomaista herkempi mies. Joskus miehetkin itkee ihan vain sen takii et tuntuu niin hyvälle. Parin naisen kanssa kokenut saman, puhuivat itkuorgasmista ja että se vain tuntui liian hyvälle. Nauttikaa hyvät ihmiset jos saatte noin hyvän yhtyeden rakastellessa, että se ihan itkettää. Pidä itseesi korviaan myöten rakastuneesta miehestäsi kiinni, samalle tasolle ei ihan jokaisen kanssa pääse.
- 08909890101010
eikö se ole kohtelias jos mies tirskauttaa kyyneleitä seksinjälkeen !
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen
Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o2654275Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen
Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin1202344Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?
Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva542308Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa
taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta822234Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.
Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.1352204Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit2542082Ähtärin päättäjät
Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b751842Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no1461822Arkkipiispa Tapio Luoma sanoo olevansa syvästi huolissaan lisääntyvästä rasismista ja islamofobiasta
Tarvitsemme ymmärrystä ja uskontojen lukutaitoa erilaisia perinteitä kohtaan. Rauhallinen rinnakkaiselo ja toinen toisem4101362Oletko tosiaan niin
matalalla älykkyydellä varustettu että et tajua miten sua vedätetään? Kun susta ei tykätä.1511291