1. laskuvarjolla?
2. pois oravanpyörästä?
3. kympistä?
4. 30 m mäestä?
5. seivästä?
6. kyykkyhyppelyä torin poikki?
7. pimeeseen taksiin?
8. riippuliitämään?
Olisiko rohkeutta hypätä kysely
18
118
Vastaukset
- Kyöstix
1. laskuvarjolla? juu ja suu auki
2. pois oravanpyörästä?juu, koska pyörä kuuluu oravalle
3. kympistä? ei vitonen piisaa
4. 30 m mäestä? ei, en ole nykänen
5. seivästä? ei, elastisuus ei riitä
6. kyykkyhyppelyä torin poikki? ei, polvet pettäisi
7. pimeesee taksiin?ei, käytän vain normitakseja
8. riippuliitämään?juu, huikeeta 1. laskuvarjolla? Joskus haaveillut hyppääväni, mutta tandemina. En tiedä uskaltaisinko tosi paikan tullen...
2. pois oravanpyörästä? Riippuu mitä tällä tarkoitetaan
3. kympistä? En
4. 30 m mäestä? En
5. seivästä? Ehkä uskaltaisin kokeilla, mutta epäilen onnistumista harjoittelujaksonkin jälkeen
6. kyykkyhyppelyä torin poikki? Ehkä muutaman mojiton jälkeen riittävän houkuttelevan vedon rohkaisemana... ;)
7. pimeeseen taksiin? En
8. riippuliitämään? Ajatus kiehtoo, olisi mahtavaa uskaltaaMojitoja! Tänään on viinikylää sun muuta, ja sääkin on kuin tehty mojitojen juomiseen. Edellisestä kerrasta on jo yli kuukausi. Kyykkyhyppelykään ei täysin poissuljettua :o)
- ,,,,,,,,,,,
Tandemhyppy b.b:n kanssa?
,,,,,,,,,,, kirjoitti:
Tandemhyppy b.b:n kanssa?
No jos jakkaralta hypätään niin sitten. Laskuvarjolla tandem-hyppy vaatii tandem-mestarin koulutuksen tai tulee yhdellä pudotuksella kaksi märkää länttiä.
bravo.bravi kirjoitti:
Mojitoja! Tänään on viinikylää sun muuta, ja sääkin on kuin tehty mojitojen juomiseen. Edellisestä kerrasta on jo yli kuukausi. Kyykkyhyppelykään ei täysin poissuljettua :o)
Todellakin täydellinen sää mojitojen nauttimiseen :) Harmi kun ei ole aineksia saatavana, mutta siideri kelvatkoon viilentämään suloisen rantapäivän jälkeistä kuumotusta.
Muista sit kertoa, jos tuli kyykkyhypittyä tänään :D,,,,,,,,,,, kirjoitti:
Tandemhyppy b.b:n kanssa?
Loistoidea, me voidaan ainakin kuivaharjoitella siltä jakkaralta :)
oasis79 kirjoitti:
Todellakin täydellinen sää mojitojen nauttimiseen :) Harmi kun ei ole aineksia saatavana, mutta siideri kelvatkoon viilentämään suloisen rantapäivän jälkeistä kuumotusta.
Muista sit kertoa, jos tuli kyykkyhypittyä tänään :DEi kyykyhyppelyä mut muuten virkeetä menoo, parit mojiitotkin ei kiuintenkaan litratolkulla.
oasis79 kirjoitti:
Loistoidea, me voidaan ainakin kuivaharjoitella siltä jakkaralta :)
40 cm korkealta, käsi kädessä sää kiljut ja mää laitan silmät kii :D
bravo.bravi kirjoitti:
40 cm korkealta, käsi kädessä sää kiljut ja mää laitan silmät kii :D
Täytyy muistaa hioa alastuloa kunnolla, että osataan laskeutua sillai sopivasti rullaillen. Ja ponnistus on tärkeä myös, hypätäänkö kolmannella vai vasta kolmannen jälkeen... Haastavaa :p
Hihityskohtaus yön pimeydessä... :Doasis79 kirjoitti:
Täytyy muistaa hioa alastuloa kunnolla, että osataan laskeutua sillai sopivasti rullaillen. Ja ponnistus on tärkeä myös, hypätäänkö kolmannella vai vasta kolmannen jälkeen... Haastavaa :p
Hihityskohtaus yön pimeydessä... :DTelemarkit kuin Nykäsmasa parhaina päivinään. Kolmannella, ei sellasta ole ku kolmannen jälkeen :p
bravo.bravi kirjoitti:
Telemarkit kuin Nykäsmasa parhaina päivinään. Kolmannella, ei sellasta ole ku kolmannen jälkeen :p
Onpahan! :D Jotkut oikeasti laskee "1,2,3,nyt" eli se on tavallaan jo neljännellä.
Tämän takia pitää harjotella kunnolla :)oasis79 kirjoitti:
Onpahan! :D Jotkut oikeasti laskee "1,2,3,nyt" eli se on tavallaan jo neljännellä.
Tämän takia pitää harjotella kunnolla :)No neljään laskeminen joo, taitaa olla naisten logiikkaa ny kyseessä "kolmannen jälkeen" :p Korkean paikan leiriä vissii vaatii :s
- NNN.32
1. laskuvarjolla? JOO
2. pois oravanpyörästä? JOO
3. kympistä? ???
4. 30 m mäestä? EI
5. seivästä? JOOOEI
6. kyykkyhyppelyä torin poikki? JOO
7. pimeeseen taksiin? JOOKAVERIENKAA
8. riippuliitämään? JOO- nnn.32
3. kympistä? EN
1. laskuvarjolla? Ei ikinä, pari päivää sitten just ehdoteltiin.. nounou..
2. pois oravanpyörästä? Oli jo..
3. kympistä? Ei
4. 30 m mäestä?Ei!
5. seivästä? Ei..
6. kyykkyhyppelyä torin poikki? Mikä ettei, jos on hyvä motivaatio asiaan..Ja ehkä nesteytys kunnossa..
7. pimeeseen taksiin? Ei ainakaan tietoisesti..
8. riippuliitämään? Ei missään nimessä..ah, riippuliito ja laskuvarjohyppy kuulostais kyllä niin kiehtovilta.
1. laskuvarjolla? Olen hypännyt
2. pois oravanpyörästä? Ei
3. kympistä? Olen hypännyt
4. 30 m mäestä? Tuo voisi olla hurja juttu
5. seivästä? Joo, mutta tulos voisi jäädä aika vaatimattomaksi.
6. kyykkyhyppelyä torin poikki? No ilman muuta, vaikka siinä menisi reidet hapoille.
7. pimeeseen taksiin? Joo
8. riippuliitämään? Sitä on tarkoitus kokeilla vielä joku päivä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2151439- 961276
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan31077Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle171066Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9928Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86900Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.60846- 32830
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest37778Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii45770