Ihannenaiseni on kiinnostunut taiteesta, kulttuurista ja pitää kauniista
asioista. Hän on sivistynyt,koulutettu ja lukee ahkeraan ja sivistää itseään myös yliopistotutkinnon jälkeisillä opinnoilla.
Hän harrastaa liikuntaa pitäen itsensä kunnossa ja kauniina, työssä hän käy lähinnä sosiaalisista syistä jos on kiinnostunut tai tekee käännöstöitä kotona..
Hän pitää lemmikkieläimistä ja on hellän naisellinen ja huumorintajuinen.
Hän ei juo tai polta eikä ole kova,kylmä ja laskelmoiva.
Hän nauttii myös luonnossa liikkumisesta, koti-illoista ja hyvästä ruoasta.
Hän rakastaa käydä elokuvissa ja vapaa-ajalla maalaa akvarelleja ja tekee käsitöitä. Hän mieluummin unelmoi kuin ajattelee kovan realistisesti.
Hän ei suutu tai huuda, mielensä tyyni kuin lammen pinta.Hän on kuin henkinen peilikuvani.
Tälläisiä itsestään huolehtivia, empaattisia, söpöjä naisia joita saisi palvoa ja hoivata jotta heillä olisi aikaa harrastaa ja nauttia elämästään kotikissana ei ole helppo löytää. Lisäksi hän on suvaitsevainen,avarakatseinen ja rakastaa matkustella maailmalla nauttien kaikenlaisesta hemmottelusta.
Iltaisin hän laittautuu minua varten kauniiksi ennen sänkyyn menoa...
muuten Venäjällä on tälläisiä naisia ja kauniita=)
Mistä tälläisiä löytyy
13
412
Vastaukset
- Tarja 26w
Muuten täytän noi aivan täydellisesti, mutta käytän alkoholia, poltan muutaman savukkeen vuodessa, en maalaa akvarelleja ja käyn töissä myös maksaakseni laskuni...
- neiti maisteri
Kuvasit minut ja monet ystävistäni melkein täydellisesti. Työssä käyn kuitenkin siksi, että vuokra pitää maksaa ja myös siksi, että työ on itsessään antoisaa ja mielekästä. Valitettavasti juon kyllä alkoholiakin hyvässä seurassa... Eli ei ihan täsmännyt kuvaus sittenkään.
Tällaisia humanistinaisia löytyy sinkkuina pilvin pimein. - 35418
Löytyyhän noita mutta saat olla aikamoinen supersankari/malli että natsaa.
Platon-reinkarnaatioko se siellä huhuilee tyttöystävää itselleen? :d
- gbnfdjiwxs
Meinaatko, että historian tuntemalla Platonilla ois ollut varaa esittää noin tiukkoja kriteerejä...?
gbnfdjiwxs kirjoitti:
Meinaatko, että historian tuntemalla Platonilla ois ollut varaa esittää noin tiukkoja kriteerejä...?
Ei, mutta kun mielen pitäisi olla lammen tyyni.. Platoninen rakkaus on silloin onnen omiaan :>
- Platon oli homo
bravo.bravi kirjoitti:
Ei, mutta kun mielen pitäisi olla lammen tyyni.. Platoninen rakkaus on silloin onnen omiaan :>
Platoninen rakkaus = homoseksuaalinen rakkaus.
- mammanimunimun
Milläpäs se unelmien naisesi elättää itsensä ja kustantaa harrastuksensa ja matkustelunsa, ennenkuin sinä tulet kuvioihin mukaan?
Jos siis hän käy töissä vain huvikseen?
Kuinka pian ensitapaamisesta olet valmis raottamaan kukkaronnyörejäsi?
Ei muuten ole halpaa tuollainen elämä, jossa nainen saa vain huolehtia kauneudestaan, hyvinvoinnistaan, kodistaan ja harrastuksista...
Varoituksen sana venäläisistä (ja virolaisista) kaunokaisista: ovat YLEENSÄ laskelmoivia, kovia ja kylmiä miesten suhteen. - Hah !
Miksi sinä et muuta Venäjälle?
- onnen löytänyt
Helppo vastata tähän kysymykseen. Venäjän lisäksi monien kaukoidän maiden naiset täyttävät edellä mainitut kriteerit ihan viimeiseen asti. Ei liene mikään ihme että aina yhä useampi suomalainen mies löytää elämänsä suuren rakkauden sieltä.
- äläunta nää
Vai että venäjältä löytyy, salli mun nauraa. Venäläiset naiset esittää oikeen hienoa, mutta totuus on toinen. Venäjällä asuneena tiedän miten sottaisia nämä hienot neidit todellisuudessa ovat. Yleiseen naisten vessaan ei suomalaisnaisella todellakaan mitään asiaa. Esim yliopiston vessat: Lattiat kustu ympäriinsä, käytettyjä tampooneja ja terveyssiteitä heitelty lattioille, haju pahempi kuin edes miesten vessassa suomessa ikinä. Ja venäläisissä kodeissa vierailleena tiedän etteivät naiset todellakaan ole mitään siivousintoilijoita. Sotkua ja likaa ympäriinsä, viikon ajalta likaisia astioita tiskipöydällä, vessanpönttö kasvaa levää yms. Kyllä se suomalaisnaiselle on vavahduttava kokemus, että jotkut ihmiset voi elää niinkin likaisesti ja aatella vielä, että se on jotenkin normaalia.
Mut jos venäläiseen naiseen kuitenkin päädyt niin elä väitä etteikö ois varoitettu ;) - Näin on
Laittautuu kauniiksi!
Antaa vielä hyvät kyydit illalla.
Miten muuten se saa sinut maksamaan kaiken.
Venäläinen nainen on laskelmoiva. Kaiken vain pitää näyttää
hyvältä. Lahjoja pitäisi ostaa koko ajan.
Onneksi en lähtenyt siihen.
Kokemusta on vaikka kuinka paljon.
Se kellä onni on se onnen kestäköön!!! - wertyuiopl
Humanistinaiset on JUURI tuollaisia. No eivät kaikki, mutta älykkäistä korkeasti koulutetuista naisista selvästi "pehmeimpiä" ja kotonaviihtyvimpiä. Sukupuolentutkimuksen opiskelijat ehkä pääsääntöisesti ei täytä kriteerejä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit
mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte1322544Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa
Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli1002095Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.381740Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi391578Kyllä mies pakit kestää
Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n591456Palomestari sytytti tulipalon Kankaanpäässä
Kankaanpää ei yllätä koskaan. Oukarinkadulla syttyi rivitalossa tulipalo toukokuussa 2024. Nyt sen sytyttäjää syytetään271129Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan581110Kuka on Farmi Suomi Riiko?
Farmi Suomi -realityssä Riiko Sakkinen on saanut paljon tv-aikaa. Riikon ajatuksia ja toisten nokittelua sekä lopulta pe101075Vastuuhenkilöt
Ketkä ovat Lapuan Kotiasunnot-yhtiön tili- ja vastuuhenkilöt? Nimet kehiin, julkista tietoa.621050Pelataanko sivistyslautakunnan päätöksissä reilua ja avointa peliä?
Huomasin, että sivistyslautakunta on tehnyt viikko sitten isoja miljoona päätöksiä lastemme koulukuljetuksissa ja kaup30746