Japani on aloittanut näyttämään tätä aluetta ja saa nähdä millainen seikkailu on Ashillä ja Pikachulla edessä. Ainakin saavat uudet matkakumppanit Iriksen ja Cilanin tilalle. Ainakin serebiin mukaan Ashin mukaan lähteen Serena niminen tyttö.
Kalos animessa kausi 17
9
267
Vastaukset
- S_lalala
Joo, Ashin seuraan liittyy aloitteleva kouluttaja Serena ja hänen lisäkseen vielä salijohtaja Clemont ja hänen pikkusiskonsa Bonnie. Itseä kiinnostaa kovasti se seikka, että Serena on Ashin lapsuudenystävä (ainakin infojen ja uusimman trailerin antaman kuvan mukaan). :)
Kauden kahdella ensimmäisellä jaksolla on kuulema maailmanlaajuinen ennakkonäyttö 19. lokakuuta, mutta saa nähdä, näytetäänkö niitä Suomessa niin pian. Toivottavasti, mutta jotenkin epäilen. :/ - nm~
Netti on täynnä paikkoja joista näkee pokemonia, uusia ja vanhoja jaksoja :)
- S_lalala
Totta, suomeksi katsomisessa olisi vain oma viehätyksensä. :) Japaniksi katson mieluiten, mutta enkku subeilla olevia on vaikea löytää (näitä uusimpia varsinkin). Englanniksi dubatuista jaksoista en taas paljoa välitä :)
Eniten tykkään kattoa Pokemonia suomeksi ja, joskus enkuksi, mutta japaniksi en tykkää kattoa yhtään. Japanin kieltä, kun ei ymmärrä sanaakaan ja, jos ei oo tekstejä enkuksi tai suomeksi. Sitten puheista en ymmärrä yhtään :)
- poke
Youtubeen tulee perjantaisin enkku subattuna uudet jaksot
mielummin enkuksi puhuttuna, kuin japaniksi. Enkku on paremmin tottunut ja kuulostaa paremmalta. Hahmojen nimetkin tottunut kuulemaan enkuksi.
- nm~
Mielipide kysymys. Itse en katsoisi enkuksi dubattua mistään hinnasta sillä dubbi on niin huono verrattuna alkuperäiseen. Ja muutenkin katson animen japaniksi... Uusinta XY:tä en ole viellä ekaa jatsoa pidenmälle katsonut.
- PT.
Itse katson usein sekä japaninkielisen että englanninkielisen version. Mielestäni englanninkielinen dubbaus on tällä hetkellä aika hyvää. Digimonin kohdalla sen sijaan alkuperäinen versio oli selvästi parempi.
No Digimonissa mielestäni enkku dubbi on hyvä, mut mua häiritsee vain se, että amerikkalaiset ovat dubanneet sen. Tarkoitan vai eka ja toka kausi pelkästään, koska amerikkalaiset vaihtoivat siihen omallaisensa tunnarin. Joka soi myöskin jakson alussa sit evoluutio kohdassa aina, kun Digimonia kehitetää ja sitten vielä jakson lopussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli306042Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm144564Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle403267IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm623061Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.3491654Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek111388- 711381
Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista
Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas861358Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2391282- 791189