"Levyversiosta on tehty musiikkivideo, joka kerää huimasti katsojia YouTubessa. Sen katsoi alle viikossa yli 100 000 ihmistä. Nyt katsojamäärä on lähes 400 000."
http://www.seurakuntalainen.fi/uutiset/kulttuuri/3977/tulkoon_joulun_hevisovitus_suosittu_youtubessa
Ateismi on passé.
Raskasta joulua video suursuosikiksi
20
247
Vastaukset
- Kysymys tämäkin
Käyttääkö neutraalit vaparit enää oleenkaan youtubea, kun sietä tulee tällaista epäneutraalia tuubaa? Pitäisikö youtubeen saada uskontofiltteri?
- Aten suosikkisivut
Mieluisaa seurattavaa:)
http://eroakirkosta.fi/static/ek-tilastot/ - Usko on passe
"Levyversiosta on tehty musiikkivideo, joka kerää huimasti katsojia YouTubessa. Sen katsoi alle viikossa yli 100 000 ihmistä. Nyt katsojamäärä on lähes 400 000."
http://www.seurakuntalainen.fi/uutiset/kulttuuri/3977/tulkoon_joulun_hevisovitus_suosittu_youtubessa
Uskontolaisuus on paskaa. - Nasse.
Vajakeilta pitää nyhtää fyrkat veke, etteivät mene väkivaltauskonnon tukemiseen ja pahanteon levittämiseen.
- HEKO HEKO
Kylläpä kiihkoatseja on ottanut päähän tämäkin uutinen.
- Ottaaks atseja päähä
Katsottu yli puolimiljoonaa kertaa!
http://www.youtube.com/watch?v=2s_QgMCW9ks- Mirkku...........
Varmasti ottaa. HEH HEH HEH.....
- A.Mikkonen ( ei kirj.)
Mä en nyt oikein tajua, miksi ateisteja ottais päähän sellainen asia , että hevi muusikot kerää rahaa nuorisotyöhön jo monena vuotena hyväksi havaitulla konstilla?
- evlu
Siunausta Ruuhisalmelle
- HEKO HEKO
Vaparien pornokampanjavideota on vuosien varrella katsottu hiukka päälle 2000 kertaa. Pikkuisen eroa Raskaaseen jouluun.
Tästä voitte tutustua vapariohjelmaan. Erityisesti kohdasta 0:15 alkaa oleellinen. Mihin kuva kohdentuu? Mikä teksti tulee juuri siihen kohtaan?
http://www.youtube.com/watch?v=vehqqr_uQBo- YÄK YÄK YÄK
On ne pervoja.
- Jeesus elää
hyvää joulua kaikille
Voi elämän kevät taas tuota järkeilyä. Videota on ketjun aloittajan ja ilmeisesti muidenkin ensteinien mukaan katsottu siksi niin paljon että Jeesus on herra ja ateismi pass.
Ei missään nimessä - tietenkään - sen takia että suomi on hevikansaa, joka tykkää kappaleiden raskaista versioista. Ei siellä muutamat J-sanat paljon seassa häiritse kun itse kappale, musiikki ja sen tekijät ovat pääosassa. Minäkin olen tuota kappaletta katsonut useasti oppilaiden kanssa, en jeesustelun vaan musiikin takia.
Jeesustelusta ja sen todellisesta suosiosta kertoo eroa kirkosta -tilasto, samoin kirkon oma tilasto kirkon jäsenten ikärakenteesta.- Neutraalihevari
Et sinä ole mikään oikea kiihkoateisti, koska voit kuunnella noin epäneutraalia heviä. Taidat suosia jeesustelua.
Neutraalihevari kirjoitti:
Et sinä ole mikään oikea kiihkoateisti, koska voit kuunnella noin epäneutraalia heviä. Taidat suosia jeesustelua.
No en todellakaan suosi. Sinua vain tympii kun en asetukaan siihen mustavalkomuottiin mihin yrität ihmisiä jaotella.
- Neutraalihevari
bg-ope kirjoitti:
No en todellakaan suosi. Sinua vain tympii kun en asetukaan siihen mustavalkomuottiin mihin yrität ihmisiä jaotella.
Voisitko sitten edes joskus arvostellavaikkapa vapareita, oikein kunnolla eikä vain jossain sivulauseessa. Kai nyt joku niissäkin mättää? Vai mättääkö?
- Seuraillut
Neutraalihevari kirjoitti:
Voisitko sitten edes joskus arvostellavaikkapa vapareita, oikein kunnolla eikä vain jossain sivulauseessa. Kai nyt joku niissäkin mättää? Vai mättääkö?
Ei se vapari ole, mutta yhä vahvemmin sinnepäin kallellaan. Propaganda on purrut siihen.
Kato Sauli, mitä repyläjalka tietää!!
Pulkkisessa te kristityt olette juuri tämän mukaisia:
http://www.youtube.com/watch?v=RAGzB5ZocdUOlen kuunnellut kappaleita tuolta kokoelmalta ”Raskasta Joulua”. Aivan loistavaa. Kyllä vain nämä hevilaulajat pesevät iskelmätähdet mennen tullen.
Sanoma on tärkein, ymmärtäkööt kukin tavallaan. Jotain se jättää jokaiseen itämään. Se, mitä siitä aikanaan kasvaa, on eri asia.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2444268Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1202724Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412482Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?841519Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161466- 481199
- 781117
- 45986
- 59983
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En173965