Kohta kai...

mieti tätä(se aito)

Hyvin yleisesti esitetty profetia uskovaisten suusta alkaa sanoilla " kohta kai..!"
Mitä kohta kai tapahtuu? Verot laskee? Säät muuttuu arvaamattomiksi?
Ihmisen elinikä pitenee? Syöpään löytyy lääkkeet?

E, ei niin hyvää sentään. Näyttää siltä että joku opettaja/profeetta/ uskonnollinen johtaja on saanut "kohta kai-näyn" Se kuuluu viimeisimmän päivityksen mukaan:

"Ei nämä kaikki liberaaliteologit puhu oikein vaatiessaan näitä homo, lesbo ja kohta kai pedofiili ja eläin ja ihminen avioliittoja."

Toinen tunnettu, vanhempi tieto kertoi että kohta kai ihminen voi mennä sian kanssa naimisiin.
Kolmas kohta kai oli että ihminen rakastuu esineeseen..

En ymmärrä moniakan asioita ja tässä näette yhden sellaisen. Miksi täyspäinen ihminen levittää pahaa ja loukkaavaa puhetta lähimmäistään tai edes kaemmaisestaan? Miksi väitetään sellaista jonka jokainen ymmärtää panetteluksi?

Onko nämä opettajat/profeetat/ uskonnolliset johtajat neuvottomia vai pahansuopia ihmisiä? Vihaavatko he niin paljon että heidän pitää puhua tuollaista vai tietääkö he todella että joku sika on kosinut ihmistä? Jos on, niin toivon sentään että kyseessä oli karju ja kosinnan kohteena nuori neitsyt.

0

69

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

        Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
        Maailman menoa
        111
        7825
      2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

        Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
        Maailman menoa
        376
        6939
      3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

        Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
        Maailman menoa
        77
        4291
      4. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

        Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
        Ikävä
        29
        4009
      5. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

        Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
        Ikävä
        202
        2468
      6. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

        Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
        Tv-sarjat
        30
        2189
      7. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

        Rakastamallesi ihmiselle.
        Ikävä
        84
        2055
      8. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

        Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
        Tv-sarjat
        20
        1879
      9. Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."

        Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m
        Tv-sarjat
        1
        1747
      10. Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!

        Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv
        Tv-sarjat
        1
        1740
      Aihe