Moniko täällä on mukana mielipidepaneeleissa? Ideanahan näissä on, että rekisteröidyt paneeliin, jonka jälkeen saat sitten kyselykutsut sähköpostiisi. Jokaisesta täytetystä kyselystä saat joko pisteitä tai euroja. Kotiäitinä näistä saatavat lahjakortit ja eurot ovat kaikki kotiinpäin :)
Pisteet voi muuttaa lahjakorteiksi ja eurot saat Paypaliin. Kaikki firmat maksavat varmasti, mutta varo paneeleita joissa luvataan lyhyestä kyselystä suuria summia. Listaa paneeleista:
Euroina maksavat:
http://www.europaneeli.org
http://www.triaba.com/
http://www.nordicpanel.com/suomi/
http://www.vaikuttajapaneeli.fi/
http://www.huuto.net/huutopaneeli
Pisteinä maksavat:
http://www.mielipidetutkimus.com/
http://fi.toluna.com/
http://www.mielipidemaailma.fi/
http://m3panel.com/
Mielipidepaneelit - Ansaitse rahaa ja lahjakortteja
12
1341
Vastaukset
- Kolmenlapsenäiti
Äitiyslomalla ollessani täyttelin näitä aikani kuluksi. Listan paneeleista kaikki mihin itse liityin maksoivat kyllä. Pääsin vastaamaan lähes jokaiseen kyselyyn minkä sain täytettäväksi, lapsiperheet taitavat olla suosittu kohderyhmä :)
- Mihinnäsitä
Mihin näistä kannattaisi liittyä??
- Kyselytutkimus
Mutta kannattaa tehdä oma sähköpostiosoite vain kyselyjä varten,alkaa tulemaan aikalailla spämmiä.Sekä puhelin myyjät ahdistelee,kun puhelinnumerokin täytyy antaa rekistöityessä.
Ei ne oikeasti ole kiinnostuneita muusta kuin miten saisivat meidät ostamaan toimeksiantajiensa tuotteita.- kotimaamma
Näitä varten kannattaa todellakin tehdä ihan oma sähköpostiosoite. Lapsiperheet tuntuvat olevan melko haluttua kohderyhmää :-)
- jessjes
Ainakaan nuo cintin paneelit eivät myy tietojasi eteenpäin, tuskin muutkaan listalla olevat paneelit...
- eihuanooo
melko monesti kyselyn kohderyhmänä ovat olleet sopivasti lapsiperheet
joskus kävin niissä täältä löytämissäni ptc sivuissa mutta eihän niistä saanut kuin 0.001 dollaria joka on euroissa vieläkin vähemmän... - pikkuvinkkeii
näissä kannattaa kyllä vastata heti tai unohtaa kysely, monesti tuntuu kysely täyttyvän aika nopeasti
- äitii
Saako tuolta paypalista otettua rahat jotenkin ja meneekö kuluja?
- heleppo
Ilmaiseksi saa omalle pankkitililleen, siirrossa menee noin yksi "pankkipäivä"
- psfsd
https://yougov.fi/refer/_NvC4WDTixSdn0qjEkac-w/
Tää on ainakin tosi hyvä paneeli. Saa aina 30 euroo kerralla ja oon yhteensä saanut jo 210 e tuolta! Kyselyitä tulee myös tosi usein ja muutenkin kaikki pelaa. Suosittelen rekisteröitymään! - nimetönnn
Europaneelia (http://www.europaneeli.org) oli näköjään päivitelty, nykyjään ainakin palkkiot ovat paremmat. Nyt profiiliakin pääsi täyttämään tarkemmin!
- Anonyymi
Jatketaas tätä ketjua: https://www.prizerebel.com/index.php?r=15391159 on kans yksi kyselypaneeli josta saa yllättävän helposti kasaan tarvittaessa summaa jolla voit lunastaa lahjakortteja tai suoraan käteistä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061