Onko Inglésissä olutseuraa missä olisi vähän laadukkaampia oluita kuin hanatavaraa? Tykkään maistella erilaisia oluita ja ei sitä lomallakaan voi harrastusta lopettaa. Hanaoluet ja monet tusinaoluet maistuvat aivan kuralta kun kerran on päässyt maistelemaan oikeita laatuoluita.
Vastaukset 7
- Karin Porhu
Meillä on sama harrastus. Itse tykkään kanssa oluiden maistelusta. Oikeastaan voisi sanoa että oluiden maistelu on minulle oikea intohimo. Olen nytkin humalassa.
Playa Del Inglesin olutseuroista en osaa sanoa. - 0602
Jardin del Sol ostarilta löytyy kaksi suomalaista olutseuraa. Iskelmäbaari ja Pikkukuppila. Sillä hinnat ainakin on laatuoluiden tasolla. Mausta en niin tiedä.
Oikeasti etsisin monipuolista olutvalikoimaa Citan yläkerrasta,jossa on saksalais y.m. baareja runsaasti.
- ingles
taitaa donluisin veto citaan johtua alakerran clubeista.
- Stupidyou
ingles kirjoitti:
taitaa donluisin veto citaan johtua alakerran clubeista.
Ingles. Typerä on kommenttisi. Don Louisin kommentit on niitä harvoja, joissa asiallista infoa.
- 5+6
Toissapäivänä ostimme LaSandia ostoskeskuksen Hiperdino myymälästä olutta. Maksoi 4,56 euroa 24 tölkin paketti eli 19 senttiä per tölkki. Hyvää oli. Sitä me maisteltiin. Ei tarvitse maksaa 5 € tuopista suomibaariin jonka kaljat maistuu tosiaankin kuralta.
Citan alakerta tuli tutuksi-80 luvulla,se ei ole nykyisin mitään siihen verrattuna.Silloin siellä oli m.m. Bierakademi niminen suurehko olut kuppila ,jossa tuli usein poikettua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 103637
Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.
Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?63494- 35472
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha70419- 152414
Hyvää yötä
Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!21409Missähän pöytäkirja viipyy, taas?
Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett38389Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät30384Hyvästi feikit hiustenpidennykset - Kerttu Rissanen hurmaa uudella hiustyylillä
Kerttu Rissanen ihastuttaa uudella hiustyylillään ja lookillaan. Rissasella on totuttu näkemään pitkät hiukset ja hiust5381- 20371