Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

13

806

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001
    • Anonyymi00002

      Ketä kiinnosraa kuka juontaja tulee, kkoko ohjelman saisi jo lopettaa, on tullut liian kauan, et kaikki järkevät ihmiset ei enää jaksa katsoa. Ainoat hyvät juontajat ovat olleet Marco ja Mikko.

      • Anonyymi00008

        Joo ketä kiinnostaa tuollainen teennäinen "kilpailu" ? Kauniita ammattinais tanssijoita mutta pitäisi olla muutakin?


    • Anonyymi00003

      No jo on kauhea salaisuus🤫

    • Anonyymi00004

      Tuomarit myös vaihtoon,

    • Anonyymi00005

      Onpa vaikea tilanne. Voi taivas! Kannatan myös ohjelman lopettamista. Pitkästyttävää!

    • Anonyymi00006

      Vappu Pimiä, muuta ei kansa halua.

    • Anonyymi00007

      Suomen ydinsodassa Janne Kajala ärsytti minua tahallaan tai hulluuttaan. Suomen sellutehtaat tuottivat Suomessa lähinnä vaippoja minulle... enkä minä tarvitse vaippoja, enkä käytä vaippoja. Toinen arsytyksen aihe oli juuri Tanssii tähtien kanssa-ohjelma, et minä olisin joku diktaattori ja he muut joutuvat siihen tanssi-ohjelmaan menemään mukaan. Enkä edes katso sitä. En yhtään tykkää siitä ohjelmasta ja Nordeankin tanssityyli on kuntosalien zumba. Katson zumba-tansseja Instagramista, mutta en Tanssii tähtien kanssa-ohjelmaa.

      Suomen sellutehtaiden lakkauttamisen varalta oli olemassa Shanghain valot-ohjelma ja siinä sellutehtaita lakkautetaan vihreiden ilmastoaktivistien vaatimuksesta ja kasvihuone-ilmiön vaikutus vähenisi vuosien kuluessa... kun tilalle tulisi korvaavia ilmastoratkaisuja. Shanghain valot ja New Yorkin valot teoriassa lämmittävät, mutta niiden kokonaisvaikutus oli vielä arvioimatta. Mihin ne riittävät?

      Kasvissyönnin lisääntymisen vuoksi on ydinvoimaloita pitänyt räjäyttää New Yorkissa ja Losissa monta kertaa ja Kanadan ydinvoimalat ovat räjähtäneet monta kertaa, ettei Kanada jäätynyt heti kasvisyönnin lisääntymisestä. Ilmaston kannalta kasvissyöjä jäätyy ja jäädyttää koko maapalloa... ongelma on kasvisyöjä. Kasvissyöjäksi siirtyminen on niin vaikea prosessi ihmiselle, että se oli jo niin kummallista... siitä kasvissyöjäksi siirtymisen vaikeudesta se selvisi, että ihminen kasvissyöjänä on outoa. Mutta ratkaisu on huolellisesti harkittu ja kasvissyöjä osaa aina perustella omaa valintaansa. Ja kasvissyöntiä on niin kiva johtaa, kun kalan kanssa pystyy ja pääsee neuvoa antamaan.

      Vaippoja tarvitsivat juuri kasvissyöjät, koska vatsa menee sekaisin ja ripulin takia niitä vaippoja kasvissyöjät käyttävät joidenkin vanhusten lisäksi. Sanomalehtipaperin tuotanto siitä loppuisi ja tilalla oli jo Internet ja postin määrää oli saatu paljon pienemmäksi. Sanomalehtiä ei aina tarvitse kotiin tilata ja sanomalehtikahvilat oli saatu toimimaan ihan hyvin. Kahvilla käydessä voi lukea kahvilan sanomalehden ja monet lukevat sen saman. Ja sanomalehtipaperin määrän tarve vähenee eksponentiaalisesti. Vessapaperista voisi tulla pulaa. Mutta Janne Kajalan mukaan minä tarvitsin Suomen sellutehtaiden verran vaippoja (koska olin vanhus jo 51-vuotiaana)... ja Suomi poisti oman ilmatorjuntajärjstelmän ja Janne Kajala sai lakkauttaa Suomen sellutehtaat.

      Ydinpommeilla maailman ilmasto siirtyi radioaktiivisuuteen perustuvaksi. Mutta sekään ei riitä. Kasvissyöjät piti tuhota maanjäristyksillä pois tält planeetalta, koska kasvissyöjä oli jäätymistä aiheuttavaa. Buiojäteastian biojätekaasut siis tulivat kasvihuonekaasujen tilalle.

      - radioaktiivisuus
      - kasvissyöjien poisto tält planeetalt
      - biojäteastia
      - Shanghain valot

      Uusi ilmastoratkaisu oli jo suunniteltuna, mutta Janne Kajala lakkautti Suomen sellutehtaat yhes illas. Siitä tuli ilmastoon järjstelmäshokki. Minä suostuin siihen, koska minua vihattiin just Suomen sellutehtaiden vuoksi. Syytös Tanssii tähtien kanssa-ohjelmasta meni liian pitkälle... kun siitäkin syytettiin minua.

    • Anonyymi00011

      - Jaa, "mitä, missä, milloin" rehellisenä?
      - Vinoutunut koko formaatti.
      - Tuomaristo vaihtoon, mutta ainoastaa Uotinen voi jäädä.
      - Suomen TV:ssä näytettävät nk. "hupiohjelmat" ovat kaikki matkittu muualta.
      - Onneksi voi valita mitä katsoo TV:stä jos katsoo yleensä mitään.
      - Elämässä on paljon muita valintoja, kuin tuijottaa typeriä "turhisjulkkiksia"

    • Anonyymi00013

      Veronica Verho juontaa TTK:n melko varmasti.

      • Anonyymi00015

        voi harmi olisivat ottaneet jonkun muun


      • Anonyymi00016

        Hyi, ei voi novaakaan kuunnella kun on niin itserakas, possekin jäi katsomatta kun nousi neste päähän


    • Anonyymi00014

      Jos Ernest on tähän saanut vaikuttamaan, kuka tulee hänen parikseen, niin tämä valittu on Susani Mahadura.......miettikääpä itseksessenne, miksi?
      Mutta sanoisin, ettei olisi laisin huono valinta.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      368
      1631
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1246
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      129
      1191
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      140
      1030
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      25
      924
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      842
    7. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      46
      563
    8. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      138
      531
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      112
      527
    10. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      500
    Aihe