Montako taloudellisissa ongelmissa olevaa Suomalaista olette ehtineet haukkua tällä palstalla tässä kuussa?
Valtion kätyrit on kyllä uskomatonta paska sakkia heidän mielestään on täysin oikein, että tuomari laskuttaa veronmaksajilta 2000€ pelkän leiman laittamisesta työttömän ulosotto papereihin ja vouti 100€ paperin tulostamisesta.
Rahaa riittää ja lisää saa valtio voi aina ottaa lisää velkaa ja jakaa ne tuomareille ja voudeille. Tuomarit ja voudit eivät maksa kuitenkaan valtion velkaa vaikka tuhlasivat rahat ja kätyrit puolustaa heitä henkeen ja vereen. Oikein on oltava.
Eivät tajua edes hävetä vaikka ovat päässeet hyvää hyvyyttä pätemään asemaan, joka ei edes oikeastaan kuuluisi juuri heille.
Mitäs valtion kätyrit
totuus123
1
94
Vastaukset
Itselläni aikoinaan käräjäoikeuden leima maksoi n. 200€ /juttu.
Aikoinan myös vouti tulosti laskusuorituksen A-tietoa varten eikä maksanut mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1086369Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M883961L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa393315TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a72710Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6001272Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja55693- 61679
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?193678- 8675
Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j47669